*
Dzisiaj po raz czwarty obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Dodane 2008-05-02 13.31 , komentarzy 0

Jakie dziś święto?

zobacz na mapie 52.4049339294434,16.9310474395752

Młodzi Demokraci rozdawali dziś na ul. Półwiejskiej polskie flagi i ulotki informujące o dzisiejszym święcie. Słusznie - okazuje się, że część poznaniaków o Dniu Flagi w ogóle nie wie.

- Nie wiem, jakie dziś święto - przyznaje Piotr Jóźwiak. - Wczoraj było Święto Pracy, a jutro... też nie wiem - mówi. Flagi nie wieszam, bo nie mam. Gdybym miał, wywiesiłbym - deklaruje.

O Dniu Flagi nie wiedzą też Kasia i Weronika, nastoletnie poznanianki. - Jutro jest rocznica uchwalenia Konstytucji, a wczoraj było Święto Pracy - przypominają sobie. - Ale dziś? Nie wiemy - kapitulują.

Niektórzy poznaniacy są lepiej poinformowani. - Wiem o Święcie Flagi, ale dopiero od dzisiaj - przyznaje Magdalena. - Flaga wisi u nas cały czas, bo syn jest kibicem piłki nożnej... - mówi. - O Dniu Flagi dowiedzieliśmy się w zeszłym roku z mediów - przypominają sobie Natalia i Kuba Piotrowscy. - Gdybyśmy mieli flagę, powiesilibyśmy ją - mówią. - Powinna wisieć od 1 do 3 maja - oceniają.

- Nie wszyscy wiedzą, że dziś jest Dzień Flagi Państwowej, bo jest to dosyć młode święto. Chcemy więc je rozpropagować - mówi Marta Janas, przewodnicząca poznańskich Młodych Demokratów. - Dla każdego Polaka powinno być ważne, żeby pamiętać o symbolach narodowych - stwierdza.

Młodzi Demokraci oceniają, że poznaniacy przyjmują chętnie i flagi, i ulotki .
Może więc dzisiejsza inicjatywa przyniesie zamierzone skutki...

66

Miejsce
w rankingu
Joanna Błaszkowska

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: