*
Polska młodzież spotka się w Rzymie z papieżem Dodane 2009-04-08 14.41 , komentarzy 0

Jadą po krzyż Światowych Dni Młodzieży

Delegacja polskiej młodzieży spotka się w Rzymie z papieżem, aby z jego rąk otrzymać krzyż Światowych Dni Młodzieży. Są jeszcze wolne miejsca na tę wyjątkową pielgrzymkę.

Krzyż Światowych Dni Młodzieży od 25 lat pielgrzymuje po wszystkich krajach świata. Po raz pierwszy wręczył go młodzieży Papież Jan Paweł II 22 kwietnia 1984 roku na zakończenie Jubileuszowego Roku Odkupienia. "Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie" – mówił wtedy Jan Paweł II.

Jest symbolem Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszył młodym w Rzymie, Buenos Aires, Santiago de Compostela, Częstochowie, Denver, Manili, Paryżu, Toronto, Koloni i Sydney). Najbliższy Światowy Dzień Młodzieży w 2011 roku odbędzie się w Madrycie.

19 kwietnia do Rzymu na spotkanie z Benedyktem XVI wybiera się stuosobowa grupa polskiej młodzieży. 22 kwietnia młodzi otrzymają z rąk papieża krzyż, z którym wrócą do Polski 25 kwietnia. Następnie w ciągu 50 dni krzyż będzie pielgrzymował po całej Polsce. Będzie mu towarzyszyła ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”.   

Są jeszcze wolne miejsca w delegacji wyjeżdżającej do Rzymu.
- W tej chwili na pielgrzymkę zapisały się trzy osoby z Poznania. Możemy przyjąć jeszcze piętnaście – wyjaśnia ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, który przyjmuje zgłoszenia. 

W archidiecezji poznańskiej krzyż będzie przebywał od 4 do 6 maja. Odwiedzi Leszno i Poznań, gdzie przewidziano adorację i modlitewne czuwanie na pl. A. Mickiewicza. Następnie będzie m.in. towarzyszył 30. rocznicy spotkania młodzieży z Janem Pawłem II na krakowskiej Skałce (30 maja), pielgrzymce mężczyzn i młodzieży męskiej do Piekar Śląskich (31 maja), ogólnopolskiemu Czuwaniu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w 30. rocznicę papieskiego wołania "Niech zstąpi Duch Twój…" w Warszawie (6 czerwca) oraz Międzynarodowemu Kongresowi "Jan Paweł z młodymi" organizowanemu w Kielcach (7-8 czerwca).X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: