*
Od poniedziałku do soboty na Chwaliszewie można bezpłatnie skorzystać z usług prawnika Dodane 2009-04-20 18.40 , komentarzy 7

Darmowe porady prawne w Poznaniu

Nie wiesz czy umowa, którą podpisujesz jest dobra? Potrzebujesz porady, a nie masz pieniędzy na prawnika? W Poznaniu przez cały tydzień za darmo można skorzystać z porad radców prawnych.

W poznańskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych rusza ogólnopolska akcja „Niebieski Parasol”. W siedziby izby, przy ul. Chwaliszewo 69, od poniedziałku do soboty bezpłatnych porad będzie udzielać trzech wykwalifikowanych radców prawnych i czterech aplikantów.

- Będziemy udzielać porad prawnych z zakresu prawa pracy, rodzinnego, spadkowego, gospodarczego, a także ostatnio bardzo potrzebnych porad z prawa bankowego – wyjaśnia Krystyna Babiak, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Akcja „Niebieski Parasol” ma przekonać poznaniaków do częstszego korzystania z usług prawnych.

- Ludzie boją się tego, co jest nieznane. Tak jest też z prawem. Kiedy zepsuje się pralka dzwonimy do fachowca i płacimy za jej naprawę – dodaje Babiak. – W przypadku porad prawnych ludzie zawsze mówią, że nie mają na to pieniędzy, nawet nie sprawdzając, ile to kosztuje.

Średni koszt porady prawnej to około 100 złotych. Co ważne, prawie wszystkie porady, z wyjątkiem spraw prawa karnego, mogą być udzielane przez radców prawnych, a nie tylko adwokatów.

– Ważne, żeby nie traktować prawnika jak strażaka i wzywać go dopiero, kiedy się pali – apeluje Babiak. Trzeba zapobiegać, a nie leczyć, korzystać z usług prawnika, przed podpisaniem umowy.

Z bezpłatnych porad prawnych można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 15-18, a także w sobotę między 10-13, w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych przy ul. Chwaliszewo 69 w Poznaniu.X

Miejsce
w rankingu
W

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Klim Gość
~Klim
Porada 2010-11-24 13.33

Czy mogę coś doradzić? Zapomnieli Państwo o dacie, przecież to jest nie aktualne!

Lilia Łada Lilia Łada
Oczywiście - ponieważ to jest artykuł z ubiegłego roku. 2010-11-24 13.35

Dokłada data publikacji jest przecież przy artykule.

majka2 majka2
Pytanie 2010-12-25 14.55

Czy ten artykuł jest aktualny?????

Rad Rad
był aktualny w kwietniu 2009 2010-12-25 14.57

.

agata.plank@vp.pl Gość
~agata.plank@vp.pl
prawo rodzinne 2011-04-04 21.53

proszę o aktualne miejsce i czas porad z zakresu prawa rodzinnego, darmowych.

proszę o pilną odpowiedz Gość
~proszę o pilną odpowiedz
porada na temat umowy najmu pokoju 2011-05-16 22.39

potrzebóje porady w sprawie najmu pokoju z fundacją a faktycznie okazało sie,osoba podopieczna ma podpisaną umowe z właśicielem a nie fundacja.ćzy państwo mi moga doradzić co mam w tej sytuacji zrobić?

Fundacja Centrum Współpracy Obywatelskiej Gość
~Fundacja Centrum Współpracy Obywatelskiej
Bezpłatna Informacja prawna 2011-11-05 20.22

Fundacja Centrum Współpracy Obywatelskiej udziela bezpłatnych informacji z zakresu prawa:

* cywilnego
* prawa pracy (także umów zlecenia i o dzieło)
* administracyjnego
* prawa stowarzyszeń i zgromadzeń
* karnego
* praw człowieka i równego traktowania

Zakres pomocy:
- informacja prawna
- sporządzanie pism procesowych

Pierwszeństwo do otrzymania bezpłatnej informacji prawnej przysługuje osobom nie posiadającym możliwości opłacenia usług zawodowego prawnika, osobom dyskryminowanym ze względu na narodowość, wyznanie lub orientację, jak również organizacjom pozarządowym i inicjatywom obywatelskim.


---
Fundacja nie prowadzi działalności komercyjnej, nie świadczy usług zastępstwa procesowego, nie wystawia obrońców w postępowaniu karnym ani dla osób zatrzymanych, nie zrzesza adwokatów, sędziów, radców prawnych, nie udziela gwarancji ani rękojmi na przekazywane informacje.

Fundacja Centrum Współpracy Obywatelskiej
nr KRS: 0000381614
(kontakt przez e-mail: cwo.fundacja@gmail.com)

Dodaj swój komentarz: