*
Gdzie spędzić weekend w Wielkopolsce? Dodane 2009-07-05 21.05 , komentarzy 0

Wielkopolska na weekend: Zapraszamy do Wierzei

By dojechać do Wierzei, wystarczy poświęcić 30 minut jazdy samochodem. Trafimy do urokliwej wsi w samym centrum Wielkopolski. Największą atrakcją jest tu gospodarstwo agroturystyczne z możliwością jazdy konnej.

Tę malutką wieś otaczają niemal wyłącznie pola i drobne strumyki. Tereny nadają się świetnie na letnie spacery, a dla spragnionych wrażeń polecić warto gospodarstwo agroturystyczne "U Kasztanka", które jest rajem dla miłośników zwierząt. Od ptaków, przez psy, a na koniach skończywszy. Niegdyś gospodarstwo cieszyło się wielkim powodzeniem wśród poznańskiej młodzieży, która lato chętnie spędzała podczas wakacji "w siodle". Teraz jest tu już trochę mniej rumaków, ale klimat pozostał.


Akryl i Kłapo czekają na jeźdźców

Lekcje jazdy konnej (i dla jeździeckich żółtodziobów, jak i dla bardziej zawansowanych jeźdźców) są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy na koniach zjedli zęby. Do umiejętności jeździeckich są też dostosowane konie. Każdy może wybrać sobie wierzchowca dogodnego dla siebie.

W Wierzei organizowane są też obozy jeździeckie i weekendy dla amatorów jeździectwa.

Co ciekawe, w tej małej wsi w 1760 r. urodził się generał Michał Sokolnicki, uczestnik wojny polsko-rosyjskiej w 1792 r. Sokolnicki w czasie insurekcji kościuszkowskiej otrzymał też nominację na pułkownika i patent od samego Kościuszki na tworzenie Korpusu Stałego Strzelców.

Jak dojechać do Wierzei?


Z Poznania najlepiej kierować się na drogę Poznań - Świecko. Na wysokości fabryki Alpen Gold można skręcić w lewo, w stronę Jankowic, skąd należy kierować się na Ceradz Dolny i Ceradz Kościelny. Stamtąd już prosta droga do wsi Grzebienisko, która od Wierzei oddalona jest o około 3 kilometry.

Można też jechać przez Buk, za którym trzeba skręcić na Wilkowo. Wieś dalej jesteśmy w Wierzei.

Wielkopolska na weekend - serwis specjalny, sprawdź, gdzie jeszcze można spędzić weekend w okolicach Poznania.X

Miejsce
w rankingu
Łukasz Sawala

Dziennikarz portalu MM Poznań

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: