*
ZDM zbada prędkośc kierowców na ulicach w okolicach szkół Dodane 2009-09-01 13.56 , komentarzy 1

Dbają o bezpieczną drogę do szkoły

Początek roku szkolnego to także pracowity okres dla Zarządu Dróg Miejskich, który sprawdza stan bezpieczeństwa na drogach prowadzących do szkół.

Pracownicy ZDM kontrolują otoczenie obiektów szkolnych, stan przejść dla pieszych i znaków ostrzegawczych. Odnawiane są pasy na przejściach dla pieszych, uzupełnia się oznakowanie, montuje bariery ochronne.

Na jezdniach, w pobliżu szkół wymalowywany jest napis „SZKOŁA”, który przypomina kierowcom o konieczności zachowania w tym miejscu szczególnej ostrożności. Przed 1 września drogowcy odmalowali ponad 200 takich napisów, uzupełnili i oczyścili znaki ostrzegawcze w pasie drogowym.

W tym roku poznański ZDM zaplanował także dodatkowe działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” polegające na monitoringu ruchu na jezdniach w pobliżu szkół.

Od 1 września na 22 wybranych najruchliwszych ulicach, m.in.: Grunwaldzkiej, Naramowickiej, Bukowskiej, Głównej i Kurlandzkiej prowadzone będą pomiary prędkości samochodów. Jeśli kierowca będzie jechał z dozwoloną na danej ulicy prędkością to zostanie mu pokazana „uśmiechnięta buźka”, a jeśli ją przekroczy to znak A-17 („uwaga na dzieci”) na przemian z informacją o obowiązującej na danej ulicy dozwolonej prędkości.

Kontrole wokół szkół prowadzone będą przez dwa tygodnie. Wyniki badań zostaną przekazane Komisji Bezpieczeństwa Ruchu działającej przy ZDM. Stanowić one będą bazę do dalszych działań w zakresie inżynierii ruchu.

W pierwszych tygodniach września drogowcy dotrą także z odblaskowymi opaskami samozaciskowymi do szkół podstawowych zlokalizowanych przy wytypowanych do badań ulicach. Pierwszoklasiści otrzymają od drogowców pomarańczowe opaski z hasłem „Bezpieczna droga”.

ZDM przypomina także, że dyrektorzy szkół, wychowawcy, rodzice mogą zgłaszać wnioski o uzupełnianie oznakowania w okolicach szkoły i stosowanie dodatkowych zabezpieczeń.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Bezpieczeństwa Ruchu ZDM, tel. 061 64 77 235.


Czytaj też:

Uczniowie XX LO zaczęli rok szkolny

1 września nie jest miłym dniem zwłaszcza dla uczniów rozpoczynających naukę w liceum. Czekają ich teraz trzy lata ciężkiej nauki, które zakończy matura.Mój Modny Poznań

serwis specjalny
TRANSFERY 2009KONKURSY MM POZNAŃ

sprawdź co możesz wygrać

X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

viderika28 viderika28
szara rzeczywistość 2009-09-01 15.36

gdzie???? od rana przy dwuch szkołach nie widzialam zadnego funkcjonariusza

Dodaj swój komentarz: