*
JĘZYK POLSKI PRÓBNA MATURA 2014 OKE POZNAŃ Dodane 2014-01-14 09.50 , komentarzy 52

PRÓBNA MATURA 2014 - język polski [odpowiedzi i arkusze] - 13 stycznia 2014 OKE POZNAŃ

PRÓBNA MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO Z OKE POZNAŃ JUŻ 13 stycznia.

We wtorek, 10 stycznia 2012, maturzyści piszą próbna maturę z ...

Matura 2012: Próbna matura - język polsk...

Autor: archiwum / Łukasz Sawala

Testy diagnostyczne przygotowała dla wielkopolskich uczniów Okręgowe Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu. Wiele szkół postanowiło wykorzystać je jako próbną maturę. W poniedziałek, 13 stycznia uczniowie zdają język polski na obowiązkowym podstawowym oraz na dobrowolnym rozszerzonym egzaminie.

W piątek, 14 stycznia - próbny egzamin maturalny z matematyki, 15 stycznia - z języków obych, a 16 stycznia - z przedmiotów dodatkowych.

Gdy będziemy mogli opublikować - znajdziesz tutaj zadania i odpowiedzi.

PRÓBNA MATURA 2014 - język polski [arkusze] - 13 stycznia OKE POZNAŃ

PRÓBNA MATURA 2014 - język polski [odpowiedzi] - 13 stycznia OKE POZNAŃ


Uwaga! Strona nie odświeża się automatycznie! Użyj f5 lub kliknij tutaj!



Zobacz także: Próbna matura 2014: Matematyka - odpowiedzi i arkusze [14 stycznia 2013]


Próbna matura 2013 - język polski - poziom podstawowy - arkusz


Próbna matura 2013 - język polski - poziom podstawowy - odpowiedzi



Próbna matura 2013 - język polski - poziom rozszerzony - arkusz


Próbna matura 2013 - język polski - poziom rozszerzony - odpowiedzi



W dniu egzaminu maturalnego znajdziecie tu arkusze egzaminacyjne i rozwiązania zadań. Poniżej prezentujemy linki do arkuszy i odpowiedzi z 2012 roku:

Próbna matura 2012 - język polski - poziom podstawowy - arkusz

Próbna matura 2012 - język polski - poziom podstawowy - odpowiedzi (nieoficjalne)


W ramach przygotowań do egzaminu maturalnego sprawdźcie, jakie zadania musieli rozwiązywać Wasi poprzednicy w poprzednich latach.


Arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat


Język Polski
poziom podstawowy
poziom rozszerzony
Matura 2011 arkusz klucz arkusz klucz
Matura 2010 arkusz klucz arkusz klucz
Matura 2009 arkusz klucz arkusz klucz
Próbna 2009 arkusz klucz arkusz klucz
Matura 2008 arkusz klucz arkusz klucz
Matura 2007 arkusz arkusz klucz
Matura 2006 arkusz klucz arkusz klucz
Próbna 2006 arkusz klucz arkusz klucz
Matura 2005 arkusz klucz arkusz klucz

X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

maleńka! Gość
~maleńka!
maturka 2013-01-02 18.55

to już jutro !!!! :)

gość Gość
~gość
nie zdam 2013-01-02 20.06

masakra bedzie ciezko

uwielbiam Gość
~uwielbiam
uwielbiamy przecież 2013-01-02 20.59

strzelamy tematy wypracowań ? :)

ja3 Gość
~ja3
nie zdam x 2 2013-01-02 21.02

no na pewno bedzie ciężko.
ale kto da rade jak nie my ?!

aj Gość
~aj
jupiii 2013-01-02 21.24

Wyczuwam Ludzi Bezdomnych i Dżumę :>

M Gość
~M
wypracowanie 2013-01-02 22.26

Jądro ciemności i wiersze barokowe

ja Gość
~ja
aaaa 2013-01-03 09.35

Hejka, napiszcie jaki jest temat wypracowania, pliss

Nowik Gość
~Nowik
Jak poszło ;] 2013-01-03 12.02

No i jak maturki ? Bo ja raczej nie czuje klimatu ;d

Dadi Gość
~Dadi
eee 2013-01-03 12.29

ale porażka...

w Gość
~w
sddf 2013-01-03 12.30

Czytanie ze zrozumieniem mi się nie spodobało :P

qwe Gość
~qwe
asd 2013-01-03 12.36

Pytania do tekstu niektóre dość łatwe a reszta porażka. Wypracowanie wzięłam drugie, ale chyba niestety poniosła mnie moja wyobraźnia i przekombinowałam;d

alu Gość
~alu
NIE ! 2013-01-03 12.45

Tekst był straszny ... A też wziełam temat 2 . Troche lania wody i może coś z teog będzie

frgrg Gość
~frgrg
porażka 2013-01-03 12.45

jak dla mnie czytanie ze zrozumieniem było okropne :P temat wzięłam drugi ale też trochę przekombinowałam :P

piooo Gość
~piooo
masakra:D 2013-01-03 12.50

ja też wziąlem temat 2 :D a czytanie też do bani..

aa Gość
~aa
jakie lektury?! 2013-01-03 12.52

jakie były tematy wypracowań? jakie lektury?

Kaśka Gość
~Kaśka
Porażka 2013-01-03 12.54

Dziady część III i Legenda Żeglarska ;)

frgrg Gość
~frgrg
porażka 2013-01-03 12.57

A drugi temat wiersze Barana "rozmowa z emigrantką" i "marysia z bufetu gdzieś tam" nawet nie pamiętam dobrze

aa Gość
~aa
....s 2013-01-03 12.58

jaki wątek dziadów?

uczen Gość
~uczen
lektury 2013-01-03 12.58

1 temat: Dziady część III, Legenda żeglarska
2 temat: wiersze Barana

tyle pamiętam Gość
~tyle pamiętam
Tematy 2013-01-03 13.01

W jednym porównanie cz.III Dziadów A.Mickiewicza oraz coś Sienkiewicza, w drugim (który wybrałam) wiersze Józefa Barana: "Rozmowa z emigrantką" oraz "Marysia z bufetu na Wielopolu". Porównanie dwóch kobiet, ich stosunek do ludzi i wartości życiowe.

w Gość
~w
guyk 2013-01-03 13.07

W pierwszym o ile dobrze pamiętam trzeba było porównać oba teksty pod względem metaforycznego opisu dziejów Polski ;) z "Dziadów" Widzenie ks Piotra a z Sienkiewicza była "Legenda Żeglarska" - okręt jako Polska. A pytania faktycznie trudne, nie byłam pewna swoich odpowiedzi ;/

Marduk Gość
~Marduk
Tematy 2013-01-03 13.08

Metaforyczny obraz Polski we fragmentach z Dziadów i Legendzie żeglarskiej.
Wystarczyło linijka po linijce interpretować ;D

k. Gość
~k.
temat 2013-01-03 13.12

W wierszach Barana nie porównanie obu kobiet lecz przedstawienie kreacji osób mówiących w wierszu ;) pokazanie ich stosunek do ludzi i przedstawienie ich wartości

tegoroczna Gość
~tegoroczna
pytania do tekstu 2013-01-03 13.12

myśle, że sam autor tych pytań nie wiedział o co pyta ! to wgl nie sprawdzało wiedzy, czułam się jakbym grała w totka, zero konkretów, pytania o wszystko i o nic...

xxx Gość
~xxx
wiersze barona 2013-01-03 13.18

Co napisaliscie w 2 wypracowaniu ?