*
JĘZYK POLSKI - POZIOM ROZSZERZONY - MATURA 2014 Dodane 2014-05-08 15.00 , komentarzy 55

MATURA 2014. Polski rozszerzony [odpowiedzi i arkusze] - 8 maja 2014

8 maja maturzyści zmierzyli się z maturą z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Na naszych stronach znajdziecie arkusze i odpowiedzi z egzaminu.

We wtorek, 10 stycznia 2012, maturzyści piszą próbna maturę z ...

Matura 2012: Próbna matura - język polsk...

Autor: archiwum / Łukasz Sawala

Uwaga! Strona nie odświeża się automatycznie!
Użyj F5 lub kliknij tutaj.


5 maja 2014 roku rozpoczynają się egzaminy maturalne. Tradycyjnie, maturzyści rozpoczną zmagania z egzaminem dojrzałości od matury z języka polskiego.

W poniedziałek maturzyści pisali maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym, maturzyści mieli do wyboru "Potop" Henryka Sienkiewicza oraz  "Wesele" Stanislawa.

Natomiast 8 maja, również o godz. 9 rozpocznie się egzamin na poziomie rozszerzonym. Maturzystom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki. Na naszych stronach znajdziecie arkusze i odpowiedzi z matur.

Arkusze i odpowiedzi z egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym opublikujmy około godz. 13.

Matura 2014 - Język polski - poziom rozszerzony - arkusze


Matura 2014 - Język polski - poziom rozszerzony - odpowiedzi


Matura 2014 - Język polski - poziom podstawowy - arkusze


Matura 2014 - Język polski - poziom podstawowy - odpowiedzi




Arkusze i odpowiedzi pochodzą ze strony Echo Dnia



Testy diagnostyczne przygotowała dla wielkopolskich uczniów Okręgowe Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu. Wiele szkół postanowiło wykorzystać je jako próbną maturę. W poniedziałek, 13 stycznia uczniowie zdawali język polski na obowiązkowym podstawowym oraz na dobrowolnym rozszerzonym egzaminie.

PRÓBNA MATURA 2014 - język polski [arkusze] - 13 stycznia OKE POZNAŃ

PRÓBNA MATURA 2014 - język polski [odpowiedzi] - 13 stycznia OKE POZNAŃ




Zobacz także: MATURA 2014. Matematyka [odpowiedzi i arkusze] - 6 maja 2014

 

 


 

Próbna matura 2013 - język polski - poziom podstawowy - arkusz


Próbna matura 2013 - język polski - poziom podstawowy - odpowiedzi


Próbna matura 2013 - język polski - poziom rozszerzony - arkusz


Próbna matura 2013 - język polski - poziom rozszerzony - odpowiedzi


W ramach przygotowań do egzaminu maturalnego sprawdźcie, jakie zadania musieli rozwiązywać Wasi poprzednicy w poprzednich latach.Poniżej prezentujemy linki do arkuszy i odpowiedzi z 2012 roku:

Próbna matura 2012 - język polski - poziom podstawowy - arkusz

Próbna matura 2012 - język polski - poziom podstawowy - odpowiedzi






X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM Poznań

Jesteśmy poznańskim serwisem informacyjno-społecznościowym. Poznań to nasza pasja i staramy się wiedzieć o nim wszystko. Kontakt: redakcja@mmpoznan.pl

Komentarze

maleńka! Gość
~maleńka!
maturka 2013-01-02 18.55

to już jutro !!!! :)

gość Gość
~gość
nie zdam 2013-01-02 20.06

masakra bedzie ciezko

uwielbiam Gość
~uwielbiam
uwielbiamy przecież 2013-01-02 20.59

strzelamy tematy wypracowań ? :)

ja3 Gość
~ja3
nie zdam x 2 2013-01-02 21.02

no na pewno bedzie ciężko.
ale kto da rade jak nie my ?!

aj Gość
~aj
jupiii 2013-01-02 21.24

Wyczuwam Ludzi Bezdomnych i Dżumę :>

M Gość
~M
wypracowanie 2013-01-02 22.26

Jądro ciemności i wiersze barokowe

ja Gość
~ja
aaaa 2013-01-03 09.35

Hejka, napiszcie jaki jest temat wypracowania, pliss

Nowik Gość
~Nowik
Jak poszło ;] 2013-01-03 12.02

No i jak maturki ? Bo ja raczej nie czuje klimatu ;d

Dadi Gość
~Dadi
eee 2013-01-03 12.29

ale porażka...

w Gość
~w
sddf 2013-01-03 12.30

Czytanie ze zrozumieniem mi się nie spodobało :P

qwe Gość
~qwe
asd 2013-01-03 12.36

Pytania do tekstu niektóre dość łatwe a reszta porażka. Wypracowanie wzięłam drugie, ale chyba niestety poniosła mnie moja wyobraźnia i przekombinowałam;d

alu Gość
~alu
NIE ! 2013-01-03 12.45

Tekst był straszny ... A też wziełam temat 2 . Troche lania wody i może coś z teog będzie

frgrg Gość
~frgrg
porażka 2013-01-03 12.45

jak dla mnie czytanie ze zrozumieniem było okropne :P temat wzięłam drugi ale też trochę przekombinowałam :P

piooo Gość
~piooo
masakra:D 2013-01-03 12.50

ja też wziąlem temat 2 :D a czytanie też do bani..

aa Gość
~aa
jakie lektury?! 2013-01-03 12.52

jakie były tematy wypracowań? jakie lektury?

Kaśka Gość
~Kaśka
Porażka 2013-01-03 12.54

Dziady część III i Legenda Żeglarska ;)

frgrg Gość
~frgrg
porażka 2013-01-03 12.57

A drugi temat wiersze Barana "rozmowa z emigrantką" i "marysia z bufetu gdzieś tam" nawet nie pamiętam dobrze

aa Gość
~aa
....s 2013-01-03 12.58

jaki wątek dziadów?

uczen Gość
~uczen
lektury 2013-01-03 12.58

1 temat: Dziady część III, Legenda żeglarska
2 temat: wiersze Barana

tyle pamiętam Gość
~tyle pamiętam
Tematy 2013-01-03 13.01

W jednym porównanie cz.III Dziadów A.Mickiewicza oraz coś Sienkiewicza, w drugim (który wybrałam) wiersze Józefa Barana: "Rozmowa z emigrantką" oraz "Marysia z bufetu na Wielopolu". Porównanie dwóch kobiet, ich stosunek do ludzi i wartości życiowe.

w Gość
~w
guyk 2013-01-03 13.07

W pierwszym o ile dobrze pamiętam trzeba było porównać oba teksty pod względem metaforycznego opisu dziejów Polski ;) z "Dziadów" Widzenie ks Piotra a z Sienkiewicza była "Legenda Żeglarska" - okręt jako Polska. A pytania faktycznie trudne, nie byłam pewna swoich odpowiedzi ;/

Marduk Gość
~Marduk
Tematy 2013-01-03 13.08

Metaforyczny obraz Polski we fragmentach z Dziadów i Legendzie żeglarskiej.
Wystarczyło linijka po linijce interpretować ;D

k. Gość
~k.
temat 2013-01-03 13.12

W wierszach Barana nie porównanie obu kobiet lecz przedstawienie kreacji osób mówiących w wierszu ;) pokazanie ich stosunek do ludzi i przedstawienie ich wartości

tegoroczna Gość
~tegoroczna
pytania do tekstu 2013-01-03 13.12

myśle, że sam autor tych pytań nie wiedział o co pyta ! to wgl nie sprawdzało wiedzy, czułam się jakbym grała w totka, zero konkretów, pytania o wszystko i o nic...

xxx Gość
~xxx
wiersze barona 2013-01-03 13.18

Co napisaliscie w 2 wypracowaniu ?