*
Z powodu nowych wymogów licencyjnych I-ligowa Warta musi grać na Stadionie Miejskim Dodane 2010-03-12 12.24 , komentarzy 15

To pewne - Warta będzie grała na Bułgarskiej

To już przesądzone – od nowego sezonu piłkarze Warty Poznań przynajmniej przez najbliższe lata będą rozgrywać mecze na Stadionie Miejskim.

Z roku na rok rosną wymagania licencyjne wobec klubów ekstraklasy i I ligi. Do tej pory Warta jakoś sobie radziła i na swoim maleńkim „Ogródku” przy Drodze Dębińskiej nie mogła organizować tylko meczów o podwyższonym ryzyku. Prowizoryczne prace zazwyczaj wystarczały, aby dostać licencję, ale w sezonie 2010/2011 już nie ma na to szans.

- Zadaszona trybuna dla 500 osób, szatnie o powierzchni 60 metrów kwadratowych, w każdej po pięć natrysków, nowe stanowiska dla dziennikarzy z dostępem do Internetu itp. – wymienia nowe wymogi dla klubów I ligi dyrektor sportowy Warty, Zbigniew Śmiglak. – Na upartego możemy zrobić jakąś prowizorkę, ale to byłby wstyd dla Poznania.

W czwartek przedstawiciele Warty spotkali się z władzami miasta, aby ustalić, co dalej, choć w gruncie rzeczy rozwiązane było znane z góry – Zieloni będą musieli przenieść się na Stadion Miejski, z którego na co dzień korzysta Lech.
- Jedyna decyzja jaka zapadła, to taka, że w przyszłym sezonie mamy grać na Bułgarskiej – mówi Śmiglak. – Nie ustaliliśmy żadnych konkretnych warunków, bo na razie na to za wcześnie.

Warunki wynajmowaniu stadionu zarówno Warcie jak i Lechowi będzie miał w przyszłości przedstawić operator stadionu, którego na razie nie ma i w najbliższej przyszłości nie będzie. Miasto jak dotąd nie ogłosiło nawet przetargu, w którym zostanie wyłoniony zarządca stadionu.
- Warunki ustalimy na spotkaniu z POSiR-em i spółką Euro Poznań 2012 – tłumaczy dyrektor sportowy Warty.

Gra na Bułgarskiej oczywiście nie podoba się przedstawicielom klubu z Dolnej Wildy. Piłkarze i kibice nie tylko nie czują się tam, jak u siebie, ale w dodatku organizacja meczu na takim kolosie generuje olbrzymie koszty.
- Gdy w zeszłym sezonie musieliśmy kilka spotkań rozgrywać na Bułgarskiej, każde z nich kosztowało nas 20 tysięcy złotych – przyznaje Śmiglak.

W przyszłym sezonie Stadion Miejski będzie jednak dwa razy większy i z pewnością koszty organizacji meczu będą na nim wyższe.

W Warcie wszyscy zdają sobie sprawę, że gra na Bułgarskiej to rozwiązane fatalne i chcieliby jak najszybciej znaleźć inne rozwiązanie. Jednym z nich był projekt rozbudowy bazy sportowej przy Drodze Dębińskiej, który już w grudniu przedstawiono prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu. W jego ramach „Ogródek” miałby stać się nowoczesnym stadionem o pojemności około 8-10 tysięcy widzów.

- Poinformowano nas, że nie ma żadnych szans na tę inwestycję – opowiada Śmiglak. – Jedyne na co możemy liczyć, to nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, które ma powstać w 2011 r.

To oznacza, że Warta może na dłużej zadomowić się na Bułgarskiej. Dyrektor sportowy klubu zapowiada, że na Stadionie Miejskim drużyna będzie tylko rozgrywała mecze, siedziba Warty pozostanie na Drodze Dębińskiej, gdzie będzie też na co dzień trenował cały zespół.

Czytaj też:

Warta będzie grała na Bułgarskiej... a później?

Zarząd Warty uważa, że nie ma wyjścia i w przyszłym sezonie Zieloni będą zmuszeni rozgrywać mecze na stadionie przy Bułgarskiej, ale są plany budowy nowego obiektu na Wildzie.
Barak Kultury - Metamorfozy: Gra pozorów 10 marca, Maska 17 marca, Sztuka ciała 24 marca

X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Lechita Gość
~Lechita
to będzie żałosne 2010-03-12 14.43

Stadion na 40 tysięcy ludzi, a na meczu Warty będzie tam siedzieć 300 kibiców. Żałosne

Zenek Gość
~Zenek
Wracaj do Wronek bo cie tu nie trzeba 2010-03-12 15.42

Amica nie jest właścicielem tego stadionu - ma za to Waldstadion we Wronkach - tam Twoje miejsce jak coś ci się nie podoba

Antoś =] Gość
~Antoś =]
Lech 2010-03-12 16.46

Jak dla mnie to przesada powinni rozbudować stadion Wary.. A stadion miejski zostawić w spokoju.. Każdemu z pewnością Stadion Miejski kojarzy się raczej z Lechem, a nie Wartą.. Poza tym Lechita ma rację.. Stadion, który jest wybudowany na 40 tys. kibiców ma się marnować na zaledwie 300.. Moim zdaniem powinni przemyśleć tą decyzje..

Antoś =] Gość
~Antoś =]
pomyłka 2010-03-12 16.47

Stadion Warty**

Zenek Gość
~Zenek
Do Antosia 2010-03-12 17.32

Tylko, że ostatnio na Wartę już nie chodzi 300 osób. Znów na wiosnę będą spotkania gdzie na trybunach zasiądzie 2000 (czyli max). Inaczej się ogląda mecz na Ogródku przy dobrej pogodzie a inaczej gdy pada deszcz i ludzie przeszkadzają parasolami. Na Lecha też niedawno przychodziło ledwie 1000 ludzi, prawdziwy boom zaczął się gdy prawie spadli do III ligi. Tylko i wyłącznie dzięki niepotrzebnej pomocy miasta dali radę wyjść na prostą. Choć i tak Lech upadł bo to co dzisiaj gra na Bułgarskiej to Amica.

Rob Gość
~Rob
Do Zenka 2010-03-12 18.03

Powiem tylko tyle, że bredzisz...to, że firma Amica była właścicielem (bo już nie jest niedoinformowany ignorancie - Rutkowski przejął klub jako osobna firma) nie znaczy, że Amica gra na boisku. Niepotrzebnie miasto pomogło Lechowi ? Tak tylko może powiedzieć ... (nie ma wyzwiska, które by wystarczająco opisało to co powiedziałeś). Rozumiem, że brak pomocy miasta dla Warty jest żenujący, ale żeby tak pisać o drugim poznańskim klubie to już ku....

Rob Gość
~Rob
Do Lechity 2010-03-12 18.08

Niekoniecznie...choćby dlatego, że na Wartę przychodzi dużo więcej kibiców od czasu gdy tam gra Rejsik, a na Bułgarską pewnie też przyjdzie dodatkowo więcej kibiców, ale nie wiem czy aż tylu żeby stać było Wartę na granie na stadionie miejskim. To może być moment przełomowy dla Warty (swoją drogą jest to mi bliski klub gdyż grał w nim kiedyś mój dziadek)

Zenek Gość
~Zenek
do Roba 2010-03-12 19.08

A dlaczego miasto ma przeznaczać pieniądze Poznańczyków na prywatną firmę - rozumiem dać jakieś stypendium młodym chłopakom grającym w piłkę - ale nie rozumiem dawania olbrzymich firm na spółkę piłkarską. Miasto Poznań nie ma nawet udziałów w tej firmie obecnie. Lepsza jest budowa ośrodków rekreacji które będą służyły ogółowi społeczeństwa a nie wspieranie prywatnej firmy na którą chodzi niewielki ułamek Poznaniaków. Najpierw oblicz ile to jest 18000/560000 ;D zanim zaczniesz mnie obrażać. No dolicz nawet rodziny więc niech będzie 60000/560000 to jest około 10%. Pozostałe 90% niekoniecznie chce corocznie dokładać do funkcjonowania Amiki Wronki. Czy tam jak wolisz obecnie Invesco Football Club :D

espe espe
e. 2010-03-12 19.47

stadion miejski dla Warty jest stanowczo za duży, jednak czy powinno się budować kolejny stadion na 8-10 tys. osób? wg. mnie nie. Gdzie miałby się on mieścić. Przy drodze Dębińskiej. Jeśli chciano w centrum miasta budować stadion, to tam powinien zlokalizowany zostać stadiom miejski, skoro miasto postanowiło by wszystkie większe obiekty sportowe znajdują się poza centrum to i ten teraz powinien zostać inaczej zagospodarowany. Póki co miastu brakuje innych obiektów sportowych np. nowoczesnej hali do gier zespołowych, a stadion z prawdziwego zdarzenia już jest.

Bob Gość
~Bob
Do Zenek 2010-03-12 20.11

Tej chłopie weź się tak rozpędź i pier...dyknij głową w ściane a może Ci wróci rozum. Lech był, Lech jest i Lech będzie marką, która kojarzy się z Poznaniem. Wyjdz może chociaż raz na ulice i zobacz ile ludzi chodzi po Poznaniu w barwach Lecha. W barwach Lecha a nie Warty. Nie każdego stać, żeby chodzić na Lecha, nie każdy lubi oglądać mecze, ale każdy w jakimś tam stopniu sie interesuje i prędzej spyta się o wynik Lecha niż o Warty. A jak jestesmy przy liczbach i twierdzisz, że ludzie dla których Lech jest czymś ważnym w życiu to 10% Poznaniaków, to oblicz sobie ile to jest 2/560. Tak więc jeszcze raz proponuję rozpędź się i z baranka w ścianę, a może otworzą Ci się oczy na temat tego jaki klub i kogo kibole są numerem 1 w Poznaniu

Zenek Gość
~Zenek
Do Idioty Boba 2010-03-12 22.38

A czy każdy musi być fanem piłki? Wg Ciebie powinniśmy też dopłacać do Multikin, Cinema City itp? Przecież też wielu ludzi lubi chodzić do kina

Zenek Gość
~Zenek
Do idioty Boba 2010-03-12 22.42

A i Lech był... Takie tam pierdy opowiadaj kibicom Amiki którzy zjeżdzają się na Bułgarką z PKO, PWR, PGN itd
Niedawno na Lecha chodziło 500-1000 osób. Skąd możesz wiedzieć co będzie za 10 lat?
Po prostu niektórzy chcą zawłaszczyć wszystko dla siebie - jeżeli tak to niech Amika weźmie kredyt kupi se ziemię i wybuduje swój stadion od podstaw. Wtedy będzie mogła tam grać sama.

poznaniak Gość
~poznaniak
taka prawda 2010-03-14 00.32

Warta była jest i będzie istnieje już prawie
100 lat,jako Warta,to jest njstarszy klub piłkarski Poznania pierwszy tytuł mistrza
Polski dla Poznania w r.1929 zdobyła Warta,a Lech to kółko ministrantów działało pod nazwą
Lutnia póżniej kilkanaście nazw i ostatnio
podejrzany o korupcje Amika pod nazwą Lech
nie mówiąc już o działalności WL ludzi związanych z handlem narkotyków...

Rad Rad
komentarz dsds 2010-03-18 21.53

usunięty z powodu nieparlamentarnego języka

ElPolako Gość
~ElPolako
Bilety za Darmo-Kocham Panią Prezes :D 2011-03-17 11.02

W niedziele z GKS gramy i wejscia za free,będzie pełno ludzi bo bilety rozchodzą sie jak ciepłe bułeczki:) bądź tam i TY !!

Dodaj swój komentarz: