*
Rusza program dopłat do wypoczynku seniorów w Andaluzji i na Balearach Dodane 2010-08-15 10.19 , komentarzy 0

Na wczasy w Hiszpanii możesz dostać dopłatę!

Hiszpański rząd dopłaca starszym turystom z Polski do ich wypoczynku na półwyspie Iberyjskim. Z takich samych dopłat skorzysta młodszy towarzysz seniora!

Program Travel Senior polega na tym, że można zimą wyjechać na tańsze wczasy z dopłatą. Projekt cieszył się takim powodzeniem w całej Europie, że teraz rusza już znacznie wcześniej. Dziś podajemy zasady wyjazdów i dopłat.

Rząd Hiszpanii, zachęcony ubiegłorocznym sukcesem całego przedsięwzięcia, postanowił w tym roku ponownie zachęcić seniorów z całej Europy do wypoczynku w tym pięknym kraju. I ponownie dopłaca do pobytu poza sezonem turystycznym.

Dla seniora i… nie tylko


Z pomocy tej mogą korzystać mieszkańcy Unii Europejskiej, którzy ukończyli 55 lat. Każdy, kto wykupi takie wczasy poza sezonem i spełnia kryteria programu Travel Senior przede wszystkim otrzymuje łagodny klimat. Wszak to zupełnie inna zima niż w Polsce. Często słoneczna, pozwalająca nawet na długie spacery nad brzegiem morza. Do tego goście mają zapewnione różnego rodzaju zajęcia, miłą obsługę, zróżnicowaną i oryginalną kuchnię, możliwość poznania innej kultury oraz wspaniałą przyrodę. A wszystko na najlepszych warunkach i z największymi udogodnieniami, w czasie zorganizowanej wycieczki grupowej z zapewnionym transportem, czterogwiazdkowymi hotelami, wyżywieniem, zajęciami rekreacyjnymi i ubezpieczeniem turystycznym.

Aby wszystko było łatwe i dostępne dla wszystkich, rząd hiszpański oraz autonomiczne rządy Andaluzji oraz Balearów pokryją część kosztów podróży w ramach inicjatywy tak zwanej turystyki socjalnej. Żeby wziąć udział w programie, trzeba mieć ukończone 55 lat oraz być mieszkańcem jednego z następujących krajów Unii Europejskiej: Słowacja, Holandia, Belgia, Polska, Słowenia, Węgry, Włochy, Austria, Grecja, Portugalia, Dania, Francja, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Irlandia.

Co ważne senior nie musi podróżować sam. Jedna osoba towarzysząca może podróżować z nim na tych samych, preferencyjnych warunkach cenowych, przy czym towarzysz – opiekun nie musi mieć skończonych 55 lat.

Dofinansowanie i cena

Dofinansowanie takich wczasów na Balearach lub na wybrzeżu Andaluzji wynosi 100 euro na osobę, czyli około 400 złotych. To oznacza, że jeden senior, ewentualnie jego towarzysz zapłacą za najkrótszy 8 - dniowy pobyt (7 noclegów) 393 euro, czyli około 1550 złotych. W tej cenie znajduje się już przelot w obie strony na trasie Polska - Hiszpania -Polska, gdzie wyloty odbywają się z głównych miast Polski lub lotnisk krajów sąsiadujących. Do tego dochodzi jeszcze transfery z lotniska do hotelu, pełne wyżywienie, czyli śniadanie, obiad, kolacja wraz z napojami (w tym z winem). Pakiet obejmuje także dwie półdniowe wycieczki oraz animacje na miejscu. Seniorzy oraz ich osoby towarzyszące nocują w czterogwiazdkowych hotelach. Na wczasy z dopłatą można pojechać w terminie od 1 października do 30 kwietnia 2011 roku.

W ramach programu Travel Senior można wypoczywać w hotelach na Costa del Sol, Costa de la Luz, w Almerii i Grenadzie (Andaluzja) oraz na Majorce, Minorce i Ibizie, w Benidormie, Gandii oraz Peñiscoli (Region Walencji).

Gdzie kupić wczasy z dopłatą?

W Polsce wyznaczono zaledwie kilka biur do obsługi programu Travel Senior. Są to:
- Watra Ravel, www.watra-travel.pl
- Euro 90 Travel, www.wakacjedlaseniorow.pl
- Kruppe, www.travel-senior.com.pl
- Rainbow Tours, www.rainbowtours.pl
- Neckermann Polska, www.neckermann.pl
- Exim Tours, www.eximtours.pl
- Bee Frez Holidays, www.beefree.pl


Źródło: Jarosław Panek, Możesz pojechać na wczasy do Hiszapnii z... dopłatą, Echo Dnia

Wesoła Szkoła
Pomóż nam zebrać artykuły szkolne dla domu dziecka

X

Miejsce
w rankingu
Spoza Miasta

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: