*
Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych jest gospodarzem elitanego, kursu dla starszych podoficerów Dodane 2010-09-21 14.04 , komentarzy 0

Elitarny kurs dla podoficerów w Poznaniu

W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu rozpoczął się kurs dla starszych podoficerów. Najwyższe w hierarchii szkolenie podoficerskie pierwszy raz odbywa się w stolicy Wielkopolski.

Podoficerowie są kręgosłupem armii. Te kilka słów mówi bardzo wiele o sile i sprawności nowoczesnego wojska. Dynamiczny rozwój armii to również dynamicznie rozwijający się korpus podoficerski.

Ze względu na charakter kursu poznańska Szkoła Podoficerska stała się naturalnym gospodarzem szkolenia. W kursie biorą udział żołnierze ze wszystkich stron kraju. Reprezentują Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną, Siły Powietrzne i Żandarmerię Wojskową. Kurs potrwa do połowy listopada.

Żołnierzy na kursie przywitał st. chor. sztab. Jarosław Kołacz,  Pełnomocnik Dowódcy Wojsk Lądowych ds. Podoficerów, czyli najstarszy podoficer w Wojskach Lądowych. Chor. Kołacz mówił o zmianach w Wojsku Polskim, korpusie podoficerskim oraz o roli podoficera starszego w procesie dowodzenia i kształtowania żołnierzy.
- To od was zależy kształt korpusu podoficerskiego, jesteście jego elitą. Na podoficerach spoczywa obowiązek kształtowania żołnierzy, bo my jesteśmy zawsze najbliżej wojska – mówił do zebranych w auli podczas uroczystego rozpoczęcia kursu.

Kurs dla podoficerów starszych w obecnej formie jest przedsięwzięciem pionierskim. Po raz pierwszy prowadzą go polscy podoficerowie. Do tej pory kursy tego typu prowadzili amerykańscy instruktorzy. Polscy żołnierze podwyższali swoje umiejętności i kwalifikacje w bazach amerykańskich lub podoficerowie amerykańscy prowadzili szkolenia dla żołnierzy w naszych jednostkach wojskowych.

Amerykanie budują swój korpus podoficerki od kilkudziesięciu lat. Wypracowali procedury, z których możemy czerpać najlepsze i sprawdzone rozwiązania jednocześnie nie popełniając błędów.

Na tegoroczny kurs dla podoficerów starszych również zaproszeni zostali sojusznicy. Tym razem podoficerowie amerykańscy przyglądają się szkoleniu. Są arbitrami, których zadaniem jest wytykanie błędów w szkoleniu a celem stworzenie dobrego kursu dla podoficerów starszych polskiej armii. To wielkie wyzwanie dla organizatorów i instruktorów, a jego sukces może wnieść bardzo wiele w kształtowanie korpusu.Piszemy bajki dla Tomka! Dołącz się do akcji
i napisz własną opowieść!
Wirtualne Targi Edukacyjne ACI

Tym żyje miasto!
publikuj teksty, zdjęcia, wideo
Wygrywaj nagrody!

X

Miejsce
w rankingu
Lilia Łada

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: