*
Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 matematyczno-przyrodniczy - sprawdź prawidłowe odpowiedzi, zobacz arkusz z zadaniami, pytania,odpowiedzi, zadania, testy, rozwiązania, arkusze, klucz punktowania Dodane 2012-12-05 12.00 , komentarzy 10

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 część matematyczno-przyrodnicza - pytania i odpowiedzi, arkusze, wyniki

14 listopada 2012 roku uczniowie napiszą część matematyczno-przyrodniczą próbnego egzaminu gimnazjalnego 2012. Tutaj znajdziecie prawidłowe odpowiedzi oraz arkusze zadań.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 część matematyczno-przyrodnicza - pytania i odpowiedzi, arkusze, wyniki

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 czę...

Autor: archiwum

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 Operon: Matematyka i przedmioty przyrodnicze (arkusze i odpowiedzi)


W środę 11 grudnia 2013 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowujący się do egzaminu na koniec szkoły będą mieli okazję rozwiązać próbne zadania z części humanistycznej opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 - część matematyczno-przyrodnicza (biologia, chemia, fizyka) - arkusze

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 - część matematyczno-przyrodnicza (biologia, chemia, fizyka) - odpowiedzi


Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 - część matematyczno-przyrodnicza (matematyka) - arkusze

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 - część matematyczno-przyrodnicza (matematyka) - odpowiedzi





X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Wyślij wiadomość Dodaj do znajomych

Komentarze

Zenon Kubiak Zenon Kubiak
Komentarze 2011-12-06 15.48

Przypominamy, że na mmpoznan.pl nie zamieszczamy linków do obcych stron.

Redakcja MM Poznań Redakcja MM Poznań
UWAGA. Arkusz przyrodniczy z 14.11.2012 już jest! 2012-11-14 12.47

redakcja

milo7991 Gość
~milo7991
Kiedy będą odpowiedzi!? 2012-11-14 13.06

O której godzinie?

ino-ros-aa Gość
~ino-ros-aa
Obczajcie to 2012-11-14 13.12

Widzieliście profesjonalnie wykonany trailer Rambo z Maćkiem z Klanu w roli głównej? Polewka totalna :) http://sieka.pl/film/3815/maciek-z-klanu-rambo-trailer

Zdegustowana Gość
~Zdegustowana
Skandal 2012-11-14 13.34

Oba testy masakryczne. Nie wiem na czuje możliwości są tworzone. Pani minister Szumilas - czekamy na kolejne 'świetne' reformy...

jatoja Gość
~jatoja
Zawsze mogło być gorzej 2012-11-14 14.25

Gdy wychodziłam, myślałam że było po prostu bosko... taaa... 15 minut i zaczęło się przypominanie... jak można podzielić 48 na 6 żeby wyszło 7 :D? ale ogólnie, poszło duuuużo lepiej niż wczoraj:)

zoja Gość
~zoja
skandal 2012-11-14 15.17

te odpowiedzi nie są dobre!!!

obiektywna Gość
~obiektywna
.. 2012-11-14 22.35

matma była BANALNA . Ja tu trygonometrie z I GIM powtarzałam, a tu takie podstawy ... Test był raczej na inteligencje niz wiedzę. Mimo wszystko humanistyczne były łatwiejsze

Wiktoria Gość
~Wiktoria
Błąd w sprawdzianie 2012-12-14 20.34

Moim zdaniem zadanie 18 (fizyka) jest niepoprawne.
Dowód:
Do odpowiedzi a) i d)
F=m*a
a= delta v/ delta t
vp= 0m/s
vk=100km/h=27,8=28m/s
tp=0s
tk=4s
a=28/4=6,95=7
m=1380kg
F=1380*7=9660=10kN
Przybliżenie jest bardzo duże, gdyby liczyć dokładnie wyszłoby około 9,5. Taka powinna być odpowiedź.

b) Siłę tarcia (T) wyrażamy wzorem
T=f*F=f*m*g
Nie mamy współczynnika tarcia (f), więc zadanie nie jest możliwe do rozwiązania.

c) Siła nacisku dotyczy podłoża po którym porusza się samochód, nie jest przyczepiona do samochodu. Na auto działa siła pochodząca od powierzchni, siła reakcji (III zasada dynamiki Newtona). Zadanie dotyczyło auta, więc ta odpowiedź jest również zła.

Podsumowując, każda z odpowiedzi (moim zdaniem) jest niepoprawna. Pomimo, że najbliższa prawdy jest odpowiedź d) to przybliżenie jest zbyt grube.

cecyl Gość
~cecyl
Egzamin Gimnazjalny 2013 2013-04-21 17.57

W tym roku mój brat pisze test i pobrałem mu egzamin z tej strony http://egzamingimnazjalnyodpowiedzi.blogspot.com/

wiem że są dobre bo rok temu też sobie pobrałem na tej stronie