*
Maturzyści pisali egzamin z matematyki Dodane 2011-05-05 13.08 , komentarzy 9

Matura 2011: Matematyka nie taka straszna!

Wielu tegorocznych maturzystów obawiało się egzaminu z matematyki, ale po wyjściu z sali mówili, że nie była trudna.

Wielu tegorocznych maturzystów obawiało się egzaminu z ...

Maturzyści z LO nr XVII

Autor: Adam Łojewski

W środę rozpoczęła się tegoroczna matura. W całej Polsce maturzyści zaczęli maturalny maraton egzaminem z języka polskiego. Po egzaminie z "polaka" w czwartek na zestresowanych licealistów czekał już sprawdzian wiedzy z matematyki. Obawy przed egzaminem z "królowej nauk" były spore, ale po wszystkim okazało się, że tegoroczna matura z matematyki nie sprawiła większości zdających problemów. Tak było przynajmniej w XVII LO w Poznaniu.

- Uważam, że matura była prosta, spodziewałem się trudniejszych pytań tym bardziej, że matura z matematyki w ubiegłym roku była banalna. Moim zdaniem ta dzisiaj była jeszcze prostsza, nie było żadnych skomplikowanych zadań, niczym nie byłem zaskoczony - opowiada Mikołaj. - Myślę, że zdobędę ok. 80 proc. punktów.

Podobnego zdania byli inni maturzyści z "siedemnastki", choć wielu nie ukrywało, że matura z matematyki poszła im tak dobrze dzięki długim korepetycjom.
- Miałam korepetycje, ale od pół roku więcej czasu poświęcałam na naukę matematyki - mówi Zuza. - Poziom trudności oceniam na średni, zadania były w miarę proste, kilka nieco trudniejszych. Zostawiłam dwa zadania, bo nie wiedziałam, jak się za nie zabrać, ale powinno być OK.

Optymistów nie brakowało, ale wśród nich pojawiły się tez osoby, którym matma, delikatnie mówiąc, "nie leży".
- Było gorzej niż wczoraj. Nie jestem matematyczka, jestem humanistką - opowiada Gosia. - Oczywiście musiałam uczęszczać na korepetycje i myślę, że pomogły i starczy na 30 proc. Na dużo więcej nie liczę.

Większość maturzystów zaraz po zakończeniu zgodnie stwierdziła, że matura z matematyki nie jest już tak straszna jak kiedyś i nie ma się jej co obawiać. Wszyscy zgodnie twierdzili, że 30 proc. to poziom, który bez problemu powinno się osiągnąć. Byli tez tacy, którzy liczą na znacznie więcej i nawet wyliczyli, ile punktów powinni zdobyć.
- Generalnie matura była łatwa - twierdzi Janek. - Jak na mój poziom nie była trudna, nie uczyłem się zbytnio na matmę. Było dużo geometrii. Zdążyłem już sobie obliczyć i liczę na 78 proc.

W piątek maturzystów czeka kolejny sprawdzian wiedzy - egzamin z języka obcego. Powodzenia!

Sprawdź:

Matura 2011: Matematyka - arkusze, odpowiedzi, pytania, tematy, wyniki

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tu znajdziecie arkusze egzaminacyjne oraz odpowiedzi.


Festiwal Kultury Studenckiej ARTenalia
6, 7, 8 maja 2011
Stara Rzeźnia
X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

ja Gość
~ja
hhh 2011-05-05 14.06

gowno prawda!! byla trudniejszza niz w zeszlym roku!!

dilajla dilajla
Łatwa? 2011-05-05 14.30

W porównaniu z próbnymi maturami z zeszłych lat, ta dzisiejsza była o zwiększonym poziomie trudności... Myślę, że bez korepetycji wielu nie dałoby rady.

Aaaa.. Gość
~Aaaa..
;/ 2011-05-05 14.43

Hahaahha!
Mikołaj mówi, że była banalna?!!! I tylko 80% na tak "banalną"?
Żenujące!
Była bardzo trudna.. Myślę, że pogrąży niejednego maturzystę..

hulajdusza Gość
~hulajdusza
prościzna! 2011-05-05 15.01

najłatwiejsza matura jaką kiedykolwiek widziałam, postarajcie się lepiej na następny rok! poziom poprostu żenua! ;] ( mam 15pkt i i was wszystkch w... ;) fyeah!

maturzysta Gość
~maturzysta
. 2011-05-05 15.01

To prawda, matura nie była łatwa, była najtrudniejsza z tych wszystkich, a Mikołaj pewnie chodzi do mat fizu wiec i tak sie nie popisał ;p

Mik Gość
~Mik
humanista 2011-05-05 15.14

Mikolaj to biol-chem :)

motofan13 motofan13
trudna? 2011-05-05 15.35

Prosta maturka! Zrobienie wszystkich zadań nie powinno zająć więcej niż godziny :) Mi zajęło to 45 minut z zegarkiem w ręku :)

dilajla dilajla
Gratulacje! 2011-05-05 15.42

Pozostaje więc pogratulować wszystkim tym, którym dobrze poszło, ale to nie oznacza, że Ci, którzy mieli problemy, są idiotami, lub się nie uczyli. Akurat w przypadku mojej szkoły pierwsze osoby zaczęły wychodzić z sali dopiero po 11:00, a pierwsze z mat-fizu koło 11:20... Czy ta matura była trudna? Na pewno nie, ale nie należała do najłatwiejszych.

motofan13 motofan13
. 2011-05-05 15.54

Ja akurat nie zdawałem w tym roku, ale dawno temu :)

Pozdrawiam maturzystów :)

Dodaj swój komentarz: