*
Dodane 2011-08-06 16.19 , komentarzy 4

Transatlantyk dla dzieci: Darmowe filmy w Multikinie nie przyciągają tłumów

Chociaż na filmy animowane pokazywane w Multikinie w ramach festiwalu Transatlantyk obowiązują darmowe bilety, na pierwszym seansie sala nie wypełniła się nawet do połowy.

Darmowe bilety nie przyciągnęły tłumów.

Autor: iwan

W sobotę rozpoczęły się darmowe seanse w ramach sekcji „Transatlantyk dla dzieci”. Pokazy odbywają się codziennie, od 6 do 12 sierpnia - początek zawsze o godz 11 w Multikinie 51 przy ul. Królowej Jadwigi. Starannie wyselekcjonowane filmy mają trafić w dziecięce gusta, ale i utrzymać przed ekranem rodzica.

W sobotę cykl otwrzyła "Mała Pszczółka" - film opowiadający o dwójce pszczelich przyjaciół, którzy zdecydowali się przełamać sztywną hierarchię panującą w ulu i postawili na realizację własnych marzeń. W finałowej scenie bohaterowie stają przed trudnym dylematem moralnym, w którym wybierają szczerość i prawdę.

Zgodnie z zapowiedzią, w kasach Multikina 51 dla każdego chętnego czekały darmowe wejściówki. Starczyło dla wszystkich, a wielu przezornych rodziców postanowiło pojawić się nawet kilkadziesiąt minut przed projekcją, więc nie było mowy o kolejkach.

„Mała Pszczółka” spodobała się rodzicom, którzy podkreślili dosłowność bajki.
- Piękny film, w łatwy sposób tłumaczy dzieciom, że prawda, nawet jeśli trudna, zawsze wygrywa – tłumaczy pani Ania.
– Najbardziej podobało mi się, jak kucharz przyznał się królowej i uratował Bernarda – dodaje jej córka.

Do kina przyszli też najmłodsi, dla których przesłanie bajki mogło być trudne.
- Córka nie skończyła jeszcze dwóch lat, ale widać, że świetnie się bawiła. Wystarczyły jej kolory, dźwięki i muzyka – zapewnia pan Tomasz.


Zaskoczyło przeciętne zainteresowanie filmem, sala nie wypełniła się nawet w połowie.
- Bądźmy szczerzy, godzina 11, szczególnie w tygodniu, nie jest idealnym pomysłem – wyjaśnia pani Magda, która zjawiła się z dwoma synami. – Jutro przyjdziemy, ale na kolejne seanse niestety nie damy rady – dodaje.

- Nie rozumiem, dlaczego przyszło tak mało osób, film uroczy, a do tego za darmo – zastanawia się mama małego Patryka. – Tym bardziej, że dzieci mogły chodzić po sali i gadać do ekranu – śmieje się.

Wszyscy pytani rodzice mówili, że w ramach możliwości postarają się przyjść na kolejne seanse. My też zachęcamy do odwiedzenia „Transatlantyku dla dzieci”.

Przypominamy o następnych projekcjach:

7 sierpnia - Zaplątani 3D
8 sierpnia – Pana Magorium cudowne emporium
9 sierpnia – Ostatni Jednorożec
10 sierpnia – Aksamitny królik
11 sierpnia – Zaplątani 3D
12 sierpnia – Żabusiu gdzie jesteś

Wszystkie seanse odbędą się w Multikinie 51 o godz. 11, a darmowe wejściówki dostępne są do odbioru zawsze bezpośrednio przed seansem.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.

Czytaj także:

Posadzili dąb, aby przypominał o Transatlantyku

Jan A. P. Kaczmarek wraz z prezydentem Ryszardem Grobelnym posadzili w parku Marcinkowskiego dąb. Drzewo ma upamiętniać rozpoczęty w Poznaniu festiwal Transatlantyk.Największy bęben świata... wielkim basenem na pl. Mickiewicza

Głośnym bębnieniem na 10-metrowym instrumencie poznaniacy mieli wyrazić swój sprzeciw wobec GMO. Sprzeciwiła się jednak pogoda i transatlantycki bęben zatonął pod strugami deszczu.

X

Miejsce
w rankingu
iwan

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

ktos Gość
~ktos
? 2011-08-06 17.05

jak sala moze byc pelna nawet nie w polowie...

Zenon Kubiak Zenon Kubiak
? 2011-08-06 17.14

Poprawione - dziękujemy za zwrócenie uwagi.

karo Gość
~karo
frekwencja 2011-08-06 18.53

Było więcej osób niż na zdjeciu:-)

iwan iwan
odp 2011-08-06 19.16

Tak, ale panował nieustanny ruch, co chwilę ktoś wchodził, a kto inny opuszczał salę. Zawsze mogłem jednak poprosić widzów o ustawienie się w dwuszeregu.

Dodaj swój komentarz: