*
Casting do V edycji programu "Mam Talent!" - 1 kwietnia 2012 r. - zdjęcia + wideo Dodane 2012-04-01 18.00 , komentarzy 2

Casting do "Mam Talent!" w Poznaniu [wideo]

W ciągu 2 godzin na casting zgłosiło się ponad 1000 osób. Pojawili się głownie muzycy i tancerze, ale nie zabrakło też kuglarzy.

Uczestnicy castingu do "Mam Talent!" dzi...

Autor: Zenon Kubiak

Wśród onieśmielonych i zestresowanych uczestników znajdują się i tacy, którzy ochoczo nawiązują nowe znajomości i wręcz domagają się uwagi.

- Dzisiaj zaśpiewam w stroju barda - mówi 55-letni Zbyszek z Bydgoszczy. - Wykonuję poezję śpiewaną, gram na gitarze i sam piszę piosenki. Wykonam piosenkę największego polskiego wieszcza Władysława Broniewskiego pod tytułem "Czary", mówiącą o przeobrażeniu dziewczyny w kobietę. Kasa zawsze się przyda, na przykład to 300 tysięcy byłoby idealne.

Muzyk z zawodu, a obecnie emeryt i dorabiający akustyk bardzo chętnie prezentuje swoje umiejętności. Próbkę jego głosu, skutecznie uciszającego pozostałych uczestników castingu, możecie zobaczyć na naszym filmie.

Czarek ma 17 lat i na casting przyjechał specjalnie z Piły. - Zaprezentuję kręcenie na flowersticku, czyli kijku kwiatowym. Trenuję około godziny do dwóch dziennie, ćwiczę 1,5 roku z przerwami zimowymi.
Jak sam mówi kuglarstwem zajmuje się amatorsko i przyjechał się sprawdzić. - Pewnie nie wygram, bo nie latam, ani nie śpiewam, za to będę miał ciekawe wspomnienia - uśmiecha się.

17-letnia Ada i Michał przyjechali z Mirosławia i Lubieszowa. Na castingu zaprezentują polkę szczypaną.
- Razem tańczymy od 2 lat, jest to nasz pierwszy casting i mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać się w kolejnym etapie - mówi Michał, który rok temu przyszedł na przesłuchanie ze śpiewem. - Dzisiaj chcemy się sprawdzić.Kuba wyróżnił się w tłumie nietypowym wyglądem. Postawione włosy, pomalowana na biało twarz i nietuzinkowy, imitujący klawiaturę fortepianu krawat nadawały mu teatralny, wręcz pantomimiczny charakter.
- Przyjechałem z Międzychodu, mam 16 lat i wykonuję piosenkę "Upiorny twist". Jest to piosenka trochę kabaretowa, trochę jazzowo-bluesowa.

16-latek swoje szanse ocenia całkiem dobrze. - Dużo osób nie śpiewa tego rodzaju muzyki, więc mogę się spodobać. Aktualnie trenuję w studiu piosenki w Międzychodzie, śpiewam też w zespole jazzowym.

Jak udało nam się dowiedzieć, Kuba inspiruje się Kabaretem Starszych Panów i dlatego wybrał właśnie tę piosenkę. - Swoją przyszłość wiążę z teatrem i muzyką, dlatego tu przyszedłem. Wygrana w programie zapewni mi bardzo dobry start w branży.


Jak się okazuje dla wielu uczestników nie jest to pierwszy raz. Część występowała w innych programach typu talent-show, bądź w poprzednich edycjach "Mam Talent!".
- Piszę różne piosenki, również złośliwe, na przykład o X-Factorze, bo Kuba Wojewódzki wyrzucił mnie ze sceny - chwali się Zbyszek. - On ma jakiś kompleks, zachowuje się nieładnie, ale ja się bronię - podkreśla bojowo.

Większość uczestników godnie przyjmuje krytykę, coś z niej wyciąga i nie poddaje się. Poza tym - jak zgodnie podkreślają uczestnicy - będąc weteranem castingów trema zostaje w pełni opanowana, a jeżeli się pojawia, jest mobilizująca.

Casting odbył się w hotelu Andersia. Jego wyniki poznamy już 11 kwietnia.

Aby zobaczyć więcej zdjęć, przejdź do galerii.
X

Miejsce
w rankingu
Gabriela Jelonek

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Kostek Gość
~Kostek
mam talent 2012-04-01 21.46

Dziadek ma powera w głosie:)

sara_36 Gość
~sara_36
Byłam 2012-04-03 14.32

Byłam tam z córka , fantastyczna atmosfera a ten pan super gosciu .... pozdrawiam

Dodaj swój komentarz: