*
Dodane 2012-05-22 11.20 , komentarzy 15

Wielki Jubileuszowy Koncert Piwnicy pod Baranami w Apollo – konkurs

Piwnica pod Baranami była dla kilku pokoleń Polaków krainą wolności i zarazem magii. W Kinoteatrze Apollo wystąpią z koncertem z okazji swoich 55. urodzin.

Piwnica pod Baranami była dla kilku pokoleń Polaków krainą ...

Piwnica pod Baranami

Autor: mat. prom.

Piwnica pod Baranami wciąż jest wspólnotą aktorów, muzyków i piosenkarzy, wciąż proponuje nowe programy, wciąż przyciąga publiczność.


Koncert z okazji 55-lecia
Piwnicy Pod Baranami

piątek, 25 maja, godz. 19.00
Kinoteatr Apollo
bilety: 100 zł (normalny), 80 zł (grupowy)

Każdy koncert w wykonaniu artystów kabaretu Piwnica Pod Baranami jest wielkim wydarzeniem artystycznym. Przybywają na nie ludzie z całej Polski i z zagranicy. A magnesem dla nich są jak zwykle; niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, liryka, wspaniałe pieśni kompozytorów "piwnicznych": Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Adriana Konarskiego, Stanisława Radwana, Tomasza Kmiecika, Pawła Pierzchały i innych.

Muzykę z wielkim powodzeniem piszą sami "piwniczni artyści" jak: Piotr "Kuba" Kubowicz,
Dorota Ślęzak, Tamara Kalinowska, Agata Ślazyk.

Występują nadal trzy pokolenia piwniczan. Są artyści związani z Piwnicą… od jej zarania: Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, Mieczysław Święcicki (książę nastroju), pokolenie średnie: Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Leszek Wójtowicz,  Krzysztof Janicki, Piotr „Kuba” Kubowicz, Michał Półtorak, Krzysztof  Janicki, Jerzy Odrowąż Wysocki, Tomasz Kmiecik, i ci najmłodsi: Dorota Ślęzak, Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak, Maciej Półtorak, Agata Półtorak, Michał Chytrzyński, Paweł Pierzchała, Adrian Konarski i inni.

Mamy dla Was dwa dwuosobowe zaproszenia na ten wyjątkowy koncert w Kinoteatrze Apollo. Aby zdobyć jedno z nich w komentarzach pod tym tekstem napiszcie, czy chcielibyście, żeby Piwnica pod Baranami przeniosła się do Poznania. Swoją odpowiedź uzasadnijcie.

Na dodanie swoich komentarzy macie czas do godz. 12.00 w środę, 23 maja. Później nasze redakcyjne jury wybierze dwa najciekawsze uzasadnienia, a ich autorów nagrodzi dwuosobowymi zaproszeniami na Wielki Jubileuszowy Koncert Piwnicy Pod Baranami w Kinoteatrze Apollo.

Uwaga! Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników serwisu MM Moje Miasto Poznań. Nie masz jeszcze stałego loginu? Dołącz do nas!

Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na otrzymanie od redakcji MM Moje Miasto Poznań wiadomości drogą elektroniczną. E-mail jest jedyną drogą komunikacji redakcji serwisu z laureatami konkursu.
X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

mowe mowe
Nie! 2012-05-06 15.58

Starych drzew się nie przesadza, a i Kraków przestałby tak mocno przyciągać.

effa effa
Piwnica Pod ...? 2012-05-06 19.21

Nie, bo to tak, jakby "Piwnicę Pod Baranami" przekształcić w "Piwnicę Pod Koziołkami"...
To chyba już lepiej, żeby i nazwa i siedziba pozostały bez zmian =)

maajkaa maajkaa
Jestem za, a nawet przeciw ;) 2012-05-08 21.35

Chciałabym, żeby Piwnica pod Baranami, a przynajmniej coś, co by ją przypominało, zagościło w Poznaniu na stałe. Brakuje tego typu rozrywki.
Ludzie, którzy tworzą Piwnicę pod Baranami to prawdziwi artyści, przez duże "A"! Dziś, tak jak kiedyś, Piwnica stanowi jedyną w swoim rodzaju wyspę na morzu kiczu i zalewu głupoty.
Wiadomo, że do Poznania Piwnica się nie przeniesie, ale mogłaby gościć u nas częściej, a poznaniacy mogliby docenić ten typ rozrywki, żeby już nie było sytuacji typu odwołanych lub przesuwanych terminów koncertów z powodu zbyt małej ilości sprzedanych biletów!
Pierwszy koncert Piwnicy, na którym byłam w życiu to właśnie koncert w Kinie Apollo. Potem były kolejne. Niezwykłe emocje w trakcie i po koncercie. Już nie mogę się doczekać!!!

maajkaa maajkaa
Jestem za, a nawet przeciw ;) cd. 2012-05-09 08.51

Zgadzam się z przedmówcami, że starych drzew się nie przesadza... Piwnica należy do Krakowa i tak powinno zostać... a Kraków jest miastem, do którego się wraca i Piwnica pod Baranami jest jednym z tych powodów!

Poznań ma przecież swoją Piwnicę pod Semaforem ;)

aniabart11 aniabart11
Nie 2012-05-09 10.32

Jak Piwnica pod Baranami to tylko Kraków. Nie można przenosić czegoś, co ma swoją historię i tradycję w inne miejsce. Pomimo, że klimat tworzą ludzie to myślę, że na poznańskim gruncie byłaby to zupełnie inna piwnica. Zresztą lepiej na coś oczekiwać niż mieć pod nosem i nie korzystać.

jan202 jan202
Nie przenoscie nam Stolicy do Krakowa... a Piwnicy do Poznania... 2012-05-21 20.08

Zdecydowanie powinno sie unikac takich pomysłow i nie wazne czy chodzi o Piwnice pod Baranami, Stocznie Gdanska czy o Pałac Kultury. Niestety zyjemy w takich czasach ze sila pieniadza pewnie zrealizowalaby jedno, drugie i trzecie ale realizacja takich przedsiewziec, to zwyczajny zamach na kulture wlasnego kraju. Nie mozna sobie bezkarnie "podbierac" dobr ktore przez lata wpasowaly sie w jeden konkretny region. Tak tez jest z Piwnica..., jest to zywy, funkcjonujacy relikt Krakowa i nie mozna go sobie od tak przejac. Piotr Skrzynecki(pomimo iz nie rodzony krakus)i inni wysmienici artysci z Krakowa i nie tylko by nam tego ni nigdy nie wybaczyli, zreszta jezeli pamietacie Panstwo piosenke Grupy pod buda "Zal po Piotrze S.", to zapewne wezmiecie do siebie slowa "Spotkalem wczoraj Piotra we snie w rynku po kabarecie....,gdy zapytalem dokad w noc idzie kompania cala, odpowiedzieli w jeden glos na Bracką..." a nie na Wielką czy Garbary. Starajmy sie tworzyc wlasne miejsca, takie jak Piwnica... , szanujmy te co mamy i nie przenosmy Piwnicy pod Baranami do Poznania a na koniec chcialoby sie zacytowac slowa piosenki "najgoretszej o to proszą, bacznie warzac wlasne slowa, dwa krakusy..." i ja rowniez sie pod tym podpisuje. Pozdrawiam.

3 grosze Bronek 3 grosze Bronek
Dezyteraty. Też jestem za, a nawet odwrotnie 2012-05-21 21.58

W Krakowie wszystko stoi na głowie. Tam nawet piwnice są pod baranami, a nie owce. Po rynku jeżdżą zaczarowane dorożki, zaczarowane konie...Tam nawet czas powstał i w radiu o tym co dzień w południe, przypominano. Gdy na Brackiej pada deszcz to jest to sensacja. Też byśmy zwariowali, gdyby co godzinę fobicznie nam trąbiono, że zbliżają się tatarzy, gdyby po mieście grasował ziejący ogniem smok, porywający dziewice i dla niepoznaki udający, że jest z metalu. A swoją drogą byłoby to adekwatne, gdyby po pałacem namiestnikowskim Ryszarda G. była taka mini kopia piwnicy pod baranami :) (wpis poza konkursem)

3 grosze Bronek 3 grosze Bronek
Poprawka, przepraszam 2012-05-21 22.02

Oczywiście miało być - Dezyderaty. To jako w znaczeniu postulat, życzenie, jak i nawiązanie do ich kultowego niby hymnu.

aoide89@gmail.com Gość
~aoide89@gmail.com
- Ceść, kumie! - Ceść! 2012-05-23 00.54

1 - Wicie kumie, jakie te nowocesne projekty globalizacyi majo być wprowadzane? Bierzes takon Fontanne Neptuna i wstawias do Kopalni w Wielicce, zeby oscendzić casu na zwiedzanie. Syćko w jednym miejscu!

2 - Kumie, to jesce lepse nis cipuagi na rynku w Warsawie! A jakby te baranki z Piwnicy Krakowskiej podrzucic pod Pręgierz w Poznaniu, to by jak to było?

1 - A te baranki pójdo tak łatwo pod pręgierz?

2 - Przeca sie je dobrze zakrenci to pójdo po snurku!

1 - Ej te kumie, pod pręgierz cy nie, kiej i tak kozły tam majo uparte, w tym Poznaniu! Tyla wieków się rogami stukajo, a zaden nie wygrywa. Jak się taki kozioł zaweźmie, to i bez pręgierza bendzie po barankach... nie widzi mi się to, kumie!

2 - Na twoje widzimisie to te pany ze stolicy od planów globalizacyi nie będą, chamie, uwazać! Globalna wioska - to i nowocesne rozwiązania!

1 - A rozumek barani!

aoide89 aoide89
- Ceść, kumie! - Ceść! 2012-05-23 01.05

1 - Wicie kumie, jakie te nowocesne projekty globalizacyi majo być wprowadzane? Bierzes takon Fontanne Neptuna i wstawias do Kopalni w Wielicce, zeby oscendzić casu na zwiedzanie. Syćko w jednym miejscu!

2 - Kumie, to jesce lepse nis cipuagi na rynku w Warsawie! A jakby te baranki z Piwnicy Krakowskiej podrzucic pod Pręgierz w Poznaniu, to by jak to było?

1 - A te baranki pójdo tak łatwo pod pręgierz?

2 - Przeca sie je dobrze zakrenci to pójdo po snurku!

1 - Ej te kumie, pod pręgierz cy nie, kiej i tak kozły tam majo uparte, w tym Poznaniu! Tyla wieków się rogami stukajo, a zaden nie wygrywa. Jak się taki kozioł zaweźmie, to i bez pręgierza bendzie po barankach... nie widzi mi się to, kumie!

2 - Na twoje widzimisie to te pany ze stolicy od planów globalizacyi nie będą, chamie, uwazać! Globalna wioska - to i nowocesne rozwiązania!

1 - A rozumek barani!

(zamieszczam komentarz po raz drugi, bo poprzednio nie przyszło mi do głowy, że trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. barani rozumek! mam nadzieję, że nie zostanę posądzona o plagiat własnego tekstu, podpisanego moim adresem poczty, w dodatku!)

Gruby_Marian Gruby_Marian
Tak, chce, chce i jeszcze raz chce! 2012-05-23 09.03

Będę w tym momencie opozycjonistą i odpowiem że tak, oczywiscie chciałbym żeby Piwnica pod baranami była na stałe w Poznaniu, bo tak, rozumiem brzmi pytanie "czy chciałbym". Większosć z Państwa nie czyta ze zrozumieniem (z całym szacunkiem) i odpowiada na pytanie "czy powinno się" " czy wypada" itd. Gdyby mnie zapytano czy powinno się przeniesć się PPB do Poznania, to by może się odezwała we mnie etyczna częsć mojej osobowosci i odpowiedziałbym że nie lub raczej nie, bo to, to i tamto ale jak pada pytanie czy chciałbym mieć PPB , tu u siebie i uprawiać ten rodzaj rozrywki kiedy tylko mam ochotę, to moja hedonistyczna strona mówi bez wahania: TAK, CHCE ICH NA STAŁE W POZNANIU, bo bardzo odpowiada mi ten rodzaj artyzmu, bo ich poczucie humoru w pełni pokrywa się z moim, bo....i tu mogę jeszcze pisać i pisać. Poza Piwnicą pod baranami w Poznaniu chciałbym jeszcze zarabiać więcej od szefa, mieć 20 kg mniej i być wiecznie szczęsliwym człowiekiem:) Niestety chcieć, to nie zawszę móc. Tą puentą kończę mój wywód i wracam do pracy:(

niebieskaszafa niebieskaszafa
Jestem na tak 2012-05-23 11.11

Z wielką radością powitałabym Piwnicę pod Baranami w Poznaniu. Z wielu powodów - a to dlatego, że nie ma u nas tego typu rozrywki - kultury przez duże K, przede wszystkim bawiącej purnonsensownymi treściami, nie stroniącą jednak od przekazywania treści ważnych. Myślę, że każdego do chwili zadumy sprowokowała "Dezyderata" czy "Ta nasza młodość", że wymienię tylko najważniejsze ich pieśni-przesłania.
Trawestując piosenkę "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" ja zawołałabym: "Przenieście nam Piwnicę do Poznania!".
By dostarczać wzruszeń, poruszać do głębi, docierać do trzewi, bawić do łez, zachwycać nieustannie, wprawiać w zadumę. By odradzać w każdym wrażliwego człowieka, który powoli w nas zanika z powodu wszechogarniającej tandety, kiczu, prostactwa, zalewu celebrytów, tendencji do czynienia kultowym wszystkiego, co nas otacza, manipulacji...
Jeżeli możecie - to przenieście Piwnicę - bardzo proszę!

tanmar tanmar
Manifest Poznański Oburzonych 2012-05-23 11.12

Poznań jest miastem Dumy, Honoru i Pracy. Chcemy i potrzebujemy też KULTURY, która by Nas zjadaczy chleba powszechnego w aniołów przemieniła.
Zatem:

1. Chcemy wyśpiewywać miłość, energię, zachwyt nad światem
2. Pragniemy poezji, która będzie prosta, ale niezwykła, odważna, śmiała i buntownicza
3. Chcemy w gorączkowej bezsenność wyśpiewywać na poznańskich ulicach piękno kobiet, świata i życia,
4. Chcemy do rana wnosić toasty za nasze zdrowie, poetów, uczonych, przyjaciół, nasze żony i bezpowrotnie utracony czas
5. Oświadczamy, że Poznań nie jest tylko miastem biznesu. Potrzebujemy w końcu poczuć, że bije nam serce!
6. Oświadczamy, że wspaniałość świata wzbogaca śpiew poety i poezja, dlatego nie pozwalamy na wyrzucenie jej z naszego państwa-miasta!
7. Trzeba nam się uczyć jak codziennie iść na całość, dlatego potrzebujemy najlepszych nauczycieli życia.
8. Walka, bunt, brak obojętności jest piękny. Nam – Oburzonym - NIE jest wszystko jedno. Potrzebujemy pieśni do gwałtownego szturmu!! Nie chcemy stać w miejscu. Tu musi się zacząć coś dziać!
9. Gdyby piosenek słuchał świat to pewnie by się zmienił... Będziemy wyśpiewywać w ciężkich czasach Pieśń Przemiany.
10. Chcemy zamieszkać pod jednym dachem z zespołem Pod Budą!!!

tanmar tanmar
Manifest dc 2012-05-23 12.02

..i w Piwnicy pod Baranami

Rad Rad
jak zwykle - wybór był bardzo trudny... 2012-05-23 13.06

dlatego zdecydowaliśmy się nagrodzić zarówno głos na "tak" jak i na "nie" (chociaż niekoniecznie), dlatego zaproszenia na Jubileuszowy Koncert z okazji 55-lecia Piwnicy Pod Baranami w kinoteatrze Apollo otrzymują jan202 i Gruby_Marian.
Gratulujemy, o sposobie odbioru zaproszeń dowiecie się z wysłanych do Was e-maili

Dodaj swój komentarz: