*
Sprawdzian trzecioklasisty 2012 - OBUT 2012 - test rzecioklasisty 2012 z języka polskiego, test trzecioklasisty 2012 z matematyki Dodane 2012-05-22 12.07 , komentarzy 154

SPRAWDZIAN (TEST) TRZECIOKLASISTY 2012 (OBUT 2012) - 22.05.2012

22 maja 2012 trzecioklasiści napiszą Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów 2012 (OBUT) przygotowane przez CKE.

22 maja 2012 trzecioklasiści napiszą Ogólnopolskie Badanie ...

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 1012 (OBUT 20...

Autor: archiwum

Badanie umiejętności trzecioklasistów ma dostarczyć informacje na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w czasie trzech lat nauki.

Test rozpocznie się o godz. 9.

OGOLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW składa się z dwóch testów. Pierwszy dotyczyć będzie języka polskiego, drugi - matematyki. Na rozwiązanie zadań z każdego testu uczniowie mają po 45 minut, pomiędzy nimi jest 15 minut przerwy.

Z chwilą, gdy będziemy mogli opublikować testy trzecioklasisty, poniższe linki staną się aktywne:

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2012 (OBUT 2012) - TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO

 

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2012 (OBUT 2012) - ODPOWIEDZI Z JĘZYKA POLSKIEGO


SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2012 (OBUT 2012) - TEST Z MATEMATYKI


SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2012 (OBUT 2012) - ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI



Podstawowym celem Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów jest umożliwienie szkołom otrzymania dodatkowych informacji o poziomie wiadomości i umiejętności posiadanych przez ich uczniów kończących klasę trzecią oraz materiałów mogących stać się podstawą do refleksji nad sposobem funkcjonowania szkoły i sposobami doskonalenia jej codziennej praktyki.

Testy OBUT badają umiejętności z Podstawy programowej kształcenia ogólnego, m.in.:

- zapisane w celach kształcenia ogólnego w szkole podstawowej, np. zdobycie przez ucznia umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów;

- wymienione jako najważniejsze umiejętności zdobywane przez ucznia w trakcie kształcenia ogólnego w szkole podstawowej:

a) czytanie  – rozumiane zarówno jako prosta czynność oraz jako umiejętność rozumienia, wykorzystywania i przetwarzania tekstów (…),

b) myślenie matematyczne –  umiejętność korzystania z podstawowych narzędzi matematyki w życiu codziennym oraz prowadzenia elementarnych rozumowań matematycznych,

c) umiejętność komunikowania się w języku ojczystym (…), zarówno w mowie, jak i w piśmie;

- wymienione jako treści nauczania edukacji polonistycznej i edukacji matematycznej na I etapie kształcenia.

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

bogusia19 Gość
~bogusia19
test 2012-05-22 09.06

Właśnie mój syn zaczyna pisać. Trochę się denerwuję. W tamty roku był trudny, w tym pewnie też będzie.

K Gość
~K
test 2012-05-22 09.13

pytania mogłyby już być aby rodzicom emocje opadły...

Aneta Gość
~Aneta
OBUT 2012-05-22 09.22

Ja też się denerwuję. Trzymam kciuki córciu.:)

mama Gość
~mama
test 2012-05-22 09.28

jestem w pracy i myśle o tym jak moja chora córci radzi sobie

k Gość
~k
zdenerwowana 2012-05-22 09.30

Rodzice bardziej sie przejmuja niż dzieci hihi!!! Córka moja szla dzis do szkoły na pełnym luzie a ja mam ściśnięty żołądek. Już grasuję po internecie zeby poznać treść testu. Pozdrawiam wszystkich zestresowanych rodziców!!!

jeszcze bardziej zdenerwowana ;-)) Gość
~jeszcze bardziej zdenerwowana ;-))
jeszcze bardziej zdenerwowana ;-)) 2012-05-22 09.38

jak myślicie; o której będą już testy dostępnew internecie i na jakich stronach ich szukać?

mama Gość
~mama
test 2012-05-22 09.41

Strasznie się denerwuję, zapomniałam przypomnieć synkowi części mowy :( a pewnie to będzie

mds Gość
~mds
Re: Dlaczego WROC zawsze przed PZ 2012-05-22 09.54

Przepraszam. Linki też nieaktywne

bogusia19 Gość
~bogusia19
test 2012-05-22 10.01

A widziałyście test z tamtego roku? Co o nim sądzicie?

bogusia19 Gość
~bogusia19
Test 2012-05-22 10.05

A pozatym to jest zbędne, całe pisanie tych testów- w dodatku w III klasie.

BECIA Gość
~BECIA
test 2012-05-22 10.07

ja mam biliźniaki, które pisza ten test wieć u mnie wszystko wystepije podwójnie- wiem że jedno pytanie opisowe to petycja do burmistrza z prośba o nie zamukanie szkoły.

zestresowany ojczulek Gość
~zestresowany ojczulek
luzik 2012-05-22 10.13

moja córka była tak wyluzowana, że o teście dowiedziałem sie wczoraj o 22 jak juz poszła spać ! dzisiaj rano skwitowała mnie tylko - tato, nawet jak nie zdobędę żadnego punktu to i tak przejdę do następnej klasy......

mama Gość
~mama
test 2012-05-22 10.16

skąd taakie przecieki... wiarygodne???

BECIA Gość
~BECIA
test 2012-05-22 10.19

raczej wiarygodne

becia Gość
~becia
TEST 2012-05-22 10.22

w zeszłym roku tez ostatnie pytanie było opisowe

eb Gość
~eb
LIST 2012-05-22 10.24

podobno dzieciaki miały napisac list Do Prezydenta, wójta.., w strawie nie zamykania szkół, chyba przesadzili

mama Gość
~mama
list 2012-05-22 10.29

Łatwiej by im poszło gdyby musiały napisać prośbę o zamknięcie szkoły :))

Natalka Gość
~Natalka
Natalka 2012-05-22 10.37

Hehe prawda jestem uczennicą klasy 3b test był prosty nie przejmujcie sie :)

gość Gość
~gość
test 2012-05-22 10.38

Natalka a ty w tym czasie nie powinnaś pisać testu z matmy

Mama Gość
~Mama
test 2012-05-22 10.59

A w nasze szkole wychowawczyni postraszyła dzieci, że jak słabo napisza to nie przejda do nastepnej klasy... brak słów, bo dzieciaczki poszły dzisiaj zdenerwowane, a to na pewno im nie pomogło.

mama Gość
~mama
No gdzie te pytania 2012-05-22 11.01

Test już się chyba skończył? Gdzie arkusze?????

rodzic Gość
~rodzic
test 2012-05-22 11.12

Moja córka też pisze ten test, słyszałam pytania - jest jeszcze trudniejszy niż rok temu

Wiki Gość
~Wiki
test 2012-05-22 11.19

Właśnie 45 min temu skończyłam go pisac. Nie wiem jak mi poszło, bo był taki troche łatwy, troche trudny... no taki o nietoperzach

mama Gość
~mama
już sie zakończył 2012-05-22 11.21

Dostałam info od córy -troszkę był trudniejszy od próbnego.temat o nietoperzach.

MAMA Gość
~MAMA
operon 2012-05-22 11.26

o czym był list