*
Najciekawsze koncerty w Poznaniu w 2014 roku Dodane 2014-07-29 19.00

Koncerty w Poznaniu w 2014 roku. Zobacz, kto, gdzie i kiedy zagra

Przed nami między innymi koncerty Mitch & Mitch, Macieja Maleńczuka czy Dub FX.

Najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo obiecująco. Przed ...

Najbliższe tygodnie zapowiadają się bard...

Autor: mat. prasowe

Poznań na weekend


Artykuł jest na bieżąco aktualizowany.

Jeśli wiecie, że jakiś koncert odbędzie się w Poznaniu w 2014 roku, a jeszcze nie ma go w naszym serwisie, napiszcie o nim w komentarzu.

Możecie także dodać zapowiedź w dziale "Dzieje się" lub po prostu wysłać nam maila na adres: redakcja@mmpoznan.pl.Lipiec 2014


Mitch & Mitch

 • 31 lipca - Dziedziniec Zamkowy CK

Zaginiony świat”, niemy film nakręcony według powieści Artuta Conan Doyla, to jeden z najstarszych klasyków z gatunku fantasy, pełen dinozaurów i pionierskich efektów specjalnym. Opatrzony muzyczną ilustracją zespołu Mitch & Mitch nabierze dodatkowej urody czyniąc wieczór spędzony na Dziedzińcu Zamkowym jednym z tych, które na długo, jeżeli nie na zawsze, pozostają w naszej pamięci.

 

Sierpień 2014

Pożar w Burdelu

 • 7 sierpnia - Sala Wielka CK

To  jedno z najgłośniejszych, najmodniejszych i najciekawszych zjawisk warszawskiej sceny niezależnej.  Prawdziwy hit ostatnich miesięcy nazywany przez niektórych współczesnym „Zielonym Balonikiem”. Tym razem  pożar  wybuchnie po raz pierwszy w Poznaniu, w Sali Wielkiej zamku. W sierpniowy wieczór zobaczymy niezwykły program kabaretu poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.

 

 


 

Maciej Maleńczuk

 • 14 sierpnia - Dziedziniec Zamkowy CK

To będzie wieczór będący kolejnym potwierdzeniem niebywałego talentu jakim los obdarzył Macieja Maleńczuka – artystę poszukującego, pośród prowokacyjnych przeobrażeń swojej twórczości, wciąż nowych wyzwań. Mistrz śpiewania  między innymi „życiowych” tekstów, wykona tym razem utwory Włodzimierza Wysockiego.  Bez fałszu, z siłą przekazu właściwą legendarnemu rosyjskiemu poecie.

 

 


 

Drekoty i Cuba De Zoo

 • 21 sierpnia - Dziedziniec Zamkowy CK

Drekoty konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Z trudności zakwalifikowania muzyki tworzące zespół artystki uczyniły atut, a ich gatunkiem stał się jego brak. Bazowe instrumentarium grupy to perkusja, klawisze i trzy przeplatające się wokale.


Cuba de Zoo to z kolei radosny, czysty, polski rock’and’roll – w pewnym sensie przeciwieństwo awangardowego brzmienia Drekotów. Na jednej scenie oba zespoły połączy młodość, pasja i pozytywna energia.

 


 

Dub FX

 • 29 sierpnia - SQ Klub


Dub FX a.k.a Benjamin Stanford ma 28 lat i pochodzi z Australii. Wszystkie wykorzystywane przez niego dźwięki powstają przy pomocy narządów mowy oraz loop station - urządzenia przetwarzającego i zapętlającego głos artysty.

Kariera Dub FX rozpoczęła się bardzo niepozornie, bo od występów na ulicach europejskich miast, które następnie często były publikowane na YouTube. Artysta szybko zdobył serca publiki z całego świata i stał się międzynarodową gwiazdą, a niedługo po tym koncertował już na największych festiwalach świata z legendarnym Glastonbury oraz polskim Woodstock na czele.

 

 

Jesień 2014

Ania Rusowicz

 • 13 września - Blue Note

Wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

 

 


Gus Gus

 

 • 20 września - Eskulap

Na polskich koncertach, poza znanymi już hitami, zaprezentują materiał z premierowego krążka "Mexico" zaplanowanego na koniec czerwca. Gus Gus to jedno z najbarwniejszych zjawisk na muzycznej scenie. Na "Mexico" Islandczycy prezentują wszystkie atuty, dzięki którym od niemal dwóch dekad cieszą się niezmienną sympatią fanów muzyki klubowej i nowoczesnego popu.

 

 


 

Budka Suflera

 • 21 września - Hala Arena


Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Sopot, Wrocław i 17 innych miast. Będzie to też ostatnia szansa posłuchania Budki Suflera na żywo. Po 40 latach obecności na scenie, koncertami „A po nocy przychodzi dzień”, zespół na zawsze żegna się z publicznością.

 

 


 

I Am Giant

 • 21 września - Pod Minogą


Po intensywnej trasie koncertowej w Australii, Azji i Europie, zespół wraca z płytą "Science & Survival". To drugi album w dorobku I Am Giant, następca debiutanckiego 'The Horrifying Truth" z 2011 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Forrester Savell, który współpracował już m.in. z zespołami Karnivool, Dead Letter Circus i Helmut.

 

 


 

LuxFest 2014

 • 27 i 28 września - Hala Arena

Jak podaje oficjalny profil facebookowy Luxtorpedy – znamy już listę wykonawców Luxfestu. Zagrają m.in. Acid Drinkers, Jelonek, Natalia Niemen, Dikanda, Arka Noego, 2 Tm 2,3 i oczywiście Luxtorpeda. Wszystko to rozegra się na poznańskiej Arenie.

 


 

Behemoth

 • 2 października - Eskulap

Najnowszy album Behemoth „The Satanist”, który ukazał się w lutym tego roku, to wielki sukces, zarówno artystyczny jak i komercyjny. Album zadebiutował na 34 miejscu listy Billboard oraz jako numer 1 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i zbiera znakomite recenzje na całym świecie, a zespół gości na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów muzycznych.

 

 


Rasmentalism

 • 3 października - Eskulap


To klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: "Dobra muzyka ładne życie", "Duże Rzeczy" z W.E.N.Ą. oraz "Hotel Trzygwiazdkowy”. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP. W ciągu kilku lat obecności na scenie rapowej, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, za każdym razem wypełniając kluby po brzegi.

 


Erland Oye

 • 5 października - Eskulap

Norweg odwiedzi Poznań podczas swojej jesiennej trasy po Polsce. Wokalista, którego głos znamy m.in. z nagrań Röyksopp, przyjedzie nad Wisłę z 6-cioosobową grupą muzyków z Islandii. Muzyk o charakterystycznym wokalu to także uznany didżej.

 

 


 

Chris Botti

 • 5 października - MTP


Najbliższej jesieni w naszym kraju wystąpi Chris Botti. Światowej sławy trębacz zagra pięć koncertów: 30 września w Gdyni, 2 października we Wrocławiu, 3 października w Zabrzu, 4 października w Warszawie i 5 października w Poznaniu. Knock Out Productions zaprasza na koncert w Zabrzu.

 

 


 

FISH

 • 9 października - Eskulap


Fish, a właściwie Derek William Dick szkocki artysta rockowy, wokalista, kompozytor, autor tekstów i aktor. Najbardziej znany z występów z grupą Marillion.

Miał znaczący udział w jej sukcesach jako autor tekstów oraz współkompozytor muzyki. W 1988 Fish opuścił grupę i rozpoczął karierę solową. Zwykle nagrywa neoprogresywne w stylu, tematyczne albumy. Współpracował także z takimi muzykami jak Tony Banks, Peter Hammill i Ayreon. W październiku w Polsce promuje swój najnowszy album studyjny "Feast of Consequences".

 


 

Kayah

 

 • 11 października - MTP

Artystka pojawi się 11 kwietnia w Sali Ziemi MTP z projektem "Transoriental Orchestra". Pomysł na produkcję Transoriental Orchestra powstał na festiwalu Warszawa Singera. Przy tworzeniu płyty udział wziął m.in Atanas Valkov, który na co dzień jest kompozytorem filmowym i producentem muzycznym. Kayah wraz z muzykiem wybrała solistów i instrumentalistów z Polski, Ukrainy i Iranu.

 


Jeździsz na koncerty? Zobacz też:


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM Poznań

Jesteśmy poznańskim serwisem informacyjno-społecznościowym. Poznań to nasza pasja i staramy się wiedzieć o nim wszystko. Kontakt: redakcja@mmpoznan.pl