*
JUWENALIA W POZNANIU 2013 | KTO ZAGRA NA JUWENALIACH W POZNANIU [PROGRAM KONCERTÓW] Dodane 2013-05-04 10.15 , komentarzy 23

JUWENALIA POZNAŃ 2013. Zagrają: Brodka, Gooral i bracia Figo Fagot

Czterodniowe święto studentów wystartuje 23 maja.

Juwenalia 2011

Autor: archiwum

Juwenalia to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza poznaniaków, odbędzie się ona w naszym mieście już 65 raz. Obok Wielkiego Grillowania na Morasku stanowi ona okazję do spędzenia ciepłych majowych dni, w studenckim towarzystwie, do posłuchania dobrej muzyki w czasie koncertów i oczywiście, ostatniego odprężenia się przed czekającą studentów w czerwcu, sesją letnią.

Czytaj: Uważaj na mandat za grillowanie!

Kiedy?

Juwenalia rozpoczną się 23 maja o godz. 17, kiedy to na balkonie Auli Uniwersyteckiej studenci dostaną klucze do miasta. Koncerty rozpoczną się od czwartku (23 maja) i potrwają do niedzieli 26 (maja). Impreza zaczyna się od godz. 19.

Gdzie?

W tym roku Juwenalia ponownie zagoszczą na stadionie AZS przy ul. Pułaskiego. Tak jak poprzednio scena główna zostanie zlokalizowana po przeciwległej stronie stadionu umożliwiając rozciągnięcie strefy gastronomicznej, stref sponsora i bezpośredniego dostępu do sceny, który zostanie poszerzony.

Wejścia dla publiczności przygotowane od strony ul. Cichej.

Za ile?

Juwenalia są oczywiście imprezą bezpłatną, co dotyczy również doktorantów. Należy tylko okazać ważną legitymację studencką przed wejściem na stadion. Wprowadzone zostały jednak opłaty dla osób, które nie studiują.

Jeden dzień festiwalowy kosztuje 10 złotych, 15 złotych w dniu koncertu, 3-dniowy karnet 25 złotych.

Alkohol

Podczas imprezy piwo będzie sprzedawane za żetony, które będzie można nabyć w oznakowanych punktach na terenie Juwenaliów i wymienić na browar przy jednym z 40 dystrybutorów. Dwa żetony wystarczą na kupno 1 piwa, czyli 1 piwo to koszt 6 zł.

Na teren festiwalu nie można wnosić własnego alkoholu ani nawet napojów bezalkoholowych oraz niebezpiecznych narzędzi (noży, gazu pieprzowego itp.),
Organizatorzy ostrzegają również, że osoby nietrzeźwe nie zostaną wpuszczone na teren Juwenaliów.

Kto zagra?

Co roku na imprezie można usłyszeć bardzo różnorodne zespoły. Rok temu zagrali m.in. Acid Drinkers, Hey, Gooral czy Coma. Na juwenaliowej scenie pojawiają się muzyczne legendy i nowości, muzycy hip hopowi i rockowi - słowem, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Edycja 2013 roku nie zawodzi. W tym roku zagrają:

ZEUS, GOORAL, Drunk`n`Rolled, MIUOSH, RAY WILSON, Big Cyc, Acid Drinkers, Flapjack, PEZET, Vienio&Jamal, The Ploy, BiSZ&Bok



Największą radość wzbudza pojawienie się bardzo popularnego ostatnio zespołu Bracia Figo Fagot, polskiej grupy muzycznej założonej w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia. Zespół charakteryzuje się graniem prześmiewczej formy disco polo.

Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec muzycznych niespodzianek. W ciągu najbliższych tygodni poznamy cały program studenckiego święta.

Czwartek (23 maja): The Synki, Zgon, Omni Modo, Brainfreezer Soundsystem

Piątek (24 maja): The Ploy, Gypsy Cz., Bracia Figo Fagot, Bisz (B.O.K.) + Liveband, Indios Bravos, Gooral.

Sobota (25 maja): Drunk'n'Rolled, Flapjack, Ray Wilson & Stiltskin (Genesis vs. Stiltskin), Acid Drinkers, Big Cyc. 

Niedziela (26 maja): Miuosh, Zeus, Vienio feat. Jamal, Pezet.

Początek wszystkich koncertów o godz. 19.
Zobacz, jak studeni bawili się rok temu: Cho no pograć, tej! Szalone gry studentów

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, nagród. A jedną z nich jest możliwość przebywania na backstage'u sceny juwenaliowej.

Organizatorzy

Organizatorem Festiwalu Muzycznego Juwenalia Poznań 2013 jest Porozumienie Samorządów Studentów Uczelni Poznańskich.

X

Miejsce
w rankingu
Ula Niepewna

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

zxc Gość
~zxc
ale szajs 2013-04-17 09.48

W Poznaniu jak zwykle wielkie g.... Lepiej zrobić imprezę biletowaną, ale z prawdziwymi kapelami, a nie jakimś badziewiem. Popatrzcie na Ursynalia w Warszawie: Motorhead, ZZ Top; rok temu Slayer, Nightwish. I mnóstwo innych. A tutaj jakaś ósma liga polskich pseudokapel. Już nie pamiętam kiedy na juwenaliach w Poznaniu zagrał Kult, kapela, dla której zawsze warto się wybrać na koncert!

Elmo Gość
~Elmo
Bracia Figo Fagot 2013-04-17 09.50

Strzał w dziesiątkę:)

Boodyn Gość
~Boodyn
To nie prawda, że szajs 2013-04-17 10.03

Bo tak się składa, że Poznań to miasto innej kultury- hip-hopowej, i dobrze...

zasmucona Gość
~zasmucona
Oferta nie dla każdego 2013-04-17 12.37

W Poznaniu nie studiują tylko fani hip-hopu... Szkoda,że nie ma zróżnicowania co do gatunków muzyki tu prezentowanej. Znów trzeba będzie jechać specjalnie na Ursynalia,żeby się coś pobawić :(

człowiek dobrej woli Gość
~człowiek dobrej woli
człowiek dobrej woli 2013-04-17 16.50

A jakim prawem przeciętny mieszkaniec Poznania ma dotować z ciężko zarobionych pieniędzy imprezę dla przyszłych półinteligentów z dyplomem (dobre 50%)? A po drugie jeśli impreza będzie płatna np.15 zł za wejście, a to naprawdę niewiele dla studenta to zjadą się dobrzy artyści, a nie raperzy których słucha gimnazjum.

goth Gość
~goth
Jakie miasto hip-hopu? 2013-04-17 19.35

W Poznaniu większość słucha rock, metal, gothic, wszystkie ankiety to potwierdzają, także te przez organizatorów Juwe przeprowadzone.... Hip hop to mały krzykliwy margines ;-)

MimiAde Gość
~MimiAde
Jedzenie/picie 2013-04-29 13.54

A co, jeśli ktoś MUSI stale nosić przy sobie napój i coś do zjedzenia? Jestem diabetyczką i nie mogę ruszać się z domu bez jedzenia w torebce. Co wtedy z kimś takim?

studenciak Gość
~studenciak
W Poznaniu rządzi Rap 2013-04-29 15.14

Dla fanów metalu tez się coś znajdzie, ale Poznań to po Wawie kolebka hip hopu ilość składów i zawsze wypełnione koncerty mówią za siebie. Poza tym przy każdym głosowaniu kto ma wystąpić zawsze wygrywał jakiś hiphopowiec.

Oj metale w co wy wierzycie Gość
~Oj metale w co wy wierzycie
Ankiety hahaha 2013-04-29 15.17

Beka z ludzi którzy wierzą jeszcze w ankiety - największa ściema XXI wieku i pole do popisu dla manipulatorów. Ankiety są po to żeby udowodnić innym własny pogląd (wybór grup oraz same pytania mają na to wpływ).

happy student Gość
~happy student
Super zestaw w tym roku! 2013-04-29 15.20

Pezet, Bracia FF, Gooral, Mioush, Zeus, Vienio, a dla metali odgrzewany kotlet jak zawsze hehe i bardzo dobrze :)

LuckyGirl Gość
~LuckyGirl
Ale fajne koszulki 2013-04-29 15.22

O widzieliscie??? http://koszulkowy.pl/pl/p/Juwenalia-Poznan-bedzie-sie-lalo-/321 Fajne.....! :)

Falcon Falcon
To jacyś studenci słuchają hip hopu? 2013-04-29 15.29

Chyba tylko chłopcy z polibudy, którzy myślą, że są groźni :)

Dziewczyna z polibudy Gość
~Dziewczyna z polibudy
O chłopcach z polibudy 2013-04-29 21.24

Chłopcy z polibudy słuchają tego, co powinni i z pewnością nie jest to hip hop ;) W przeciwieństwie do pedochłopców z Ułomu

rr Gość
~rr
Slaba organizacja = Slaba impreza 2013-05-05 16.33

Jak wyzej, lepiej dac biletowane koncerty, a lepsze zespoly. Jednak problem lezy w organizatorach, ktorzy wola promowac kupe (i nie daliby rady z czym wiekszym). No coz ;-)

goth Gość
~goth
Jakie miasto hip-hopu? 2013-05-06 13.26

Niech przyjedzie Within Temptation, Guano Apes lub Kosheen (jak w innych miastach Kraków, Lublin, Białystok w ostatnich latach na juwenaliach) a wtedy zobaczycie hop hipowcy jak was dużo w Poznaniu w porównaniu z fanami dobrej muzyki ;-)

:/ Gość
~:/
bilety są droższe 2013-05-08 08.49

sprawdźcie na oficjalnej stronie juwenaliów ile naprawdę kosztują bilety!!!!

Jacek Tomyków Gość
~Jacek Tomyków
Studenci i fani Juwenaliów - działamy tey! 2013-05-10 09.28

Akcja dobrego stajlu na wielkopolskich włościach - cały Poznań wbija na Juwenalia w tych koszulkach:

http://tnij.org/pokazmy_calej_polsce_najlepszy_styl

aaaad Gość
~aaaad
Szit za szitem 2013-05-15 12.06

Brawo Poznań! takiego szitu dawno nie było. W dodatku odpłatnie ? - śmiech na sali jakiś...

Krycha Gość
~Krycha
Muzyka elektroniczna 2013-05-15 14.56

A co z ludźmi słuchającymi muzyki elektronicznej? i nie mówię tu o jazdowiczach. Miasto hip-hopu? Oby w końcu w tym mieście przestali lansować gówniane wzorce.
Line up beznadziejny, jak dla nastolatków, jak na festyn w Swarzędzu (Za wyjątkiem Gorala który jest zawsze mile widziany). Gdzie miejsce dla muzyki alternatywnej. Gdzie sztuka w tym wszystkim?

mamFOCHA Gość
~mamFOCHA
śmiesznie tu. 2013-05-16 15.53

Malkontenci - czas start!

ania Gość
~ania
.. 2013-05-18 12.52

Poznan miasto moje złą sławą owiane:]

asia Gość
~asia
... 2013-05-23 22.11

śmieszne są te wasze komentarze typu ''raperzy ktorych slucha gimnazjum" albo, ze hip hopu sluchaja tylko chlopcy z polibudy ktorzy mysla, ze sa grozni...tak sie sklada, ze slucham hip hopu i ani nie jestem z gimnazjum (mam 22 lata), ani nie jestem chlopakiem z polibudy (w ogole nie jestem chlopakiem :P) , ani nie mysle, ze jestem grozna...:)) wiec takie teksty sobie darujcie :)
i tak jeszcze na zakonczenie- uwazam, ze Poznan to stolica polskiego rapu... ^^

hejtujcie, czekam ;d

studencik294 Gość
~studencik294
bez tytułu po co on? 2013-05-25 17.46

Kto zaprosił FIGO FAGO nie wiem to jakaś pomyłka!
Ale wszystko wynagrodził GOORAL Naprawdę dali czadu! Koncert przeprowadzony w sposób profesjonalny mimo że to ich początki to polecam naprawdę.