*
Program turystyczny akcji "Poznań za pół ceny" 2013 Dodane 2013-04-24 08.00 , komentarzy 0

Poznań za pół ceny 2013: Zobacz wykaz atrakcji turystycznych

W najbliższy weekend w Poznaniu będzie można zwiedzić m.in. schron przeciwatomowy, forty, stadion i zakamarki Starego Browaru.

W najbliższy weekend w Poznaniu będzie można zwiedzić m.in. ...

Jak zwykle będzie można zwiedzać poznańs...

Autor: archiwum/Zbyszek Snusz

W weekend 27-28 kwietnia nasze miasto zapewne przeżyje prawdziwy najazd turystów, których przyciągnie akcja "Poznań za pół ceny". W jej ramach na te dwa dni hotele, restauracje i wiele innych punktów usługowych obniża swoje ceny o połowę. Ale warto w tym terminie wpaść do Poznania także bez względu na finanse, gdyż specjalnie na ten weekend przygotowano cały szereg atrakcji turystycznych, z których wiele na co dzień jest niedostępnych.

Organizatorzy jak co roku stawiają na sprawdzony pomysł, jakim jest umożliwienie zwiedzania XIX-wiecznych fortów. Co roku przyciągają one nieprzebrane tłumy chętnych, w tym nie tylko turystów, ale także samych poznaniaków. Tym razem będzie można zwiedzać forty: VIIa, III i Va. Z pewnością wiele osób zainteresuje możliwość wejścia do schronu przeciwatomowego prezydenta Poznania – obiekt do 2000 r. był ściśle tajny, a pierwszy raz wpuszczono do niego zwiedzających dopiero w zeszłym roku.

W programie akcji znalazło się także zwiedzanie Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej, a także Starego Browaru, gdzie uczestnicy wycieczki będą mogli wejść m.in. do wieży zegarowej i hotelu Blow Up Hall.

Organizatorzy przygotowali też cały szereg wycieczek po Poznaniu w towarzystwie przewodnika. Klucze do wycieczek będą dość oryginalne, np. kryminalne dzieje miasta, wycieczka angielskim autobusem albo rikszą.

Tutaj znajdziecie wykaz całego programu turystycznego akcji "Poznań za pół ceny 2013"

X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: