*
Dodane 2013-10-17 13.30 , komentarzy 0

Rusza budowa nowej ścieżki rowerowej do Strzeszynka

Już na wiosnę do Strzeszynka z centrum Poznania będzie można dojechać rowerem, jadąc połączonymi drogami rowerowymi.

Już na wiosnę do Strzeszynka z centrum Poznania będzie można ...

Rusza budowa nowej ścieżki rowerowej do ...

Autor: ZDM

Z inicjatywą budowy trasy rowerowej łączącej istniejący system dróg rowerowych ze Strzeszynkiem a zarazem ułatwienia dojazdu rowerem do jednego z ulubionych miejsc rekreacyjnych i wypoczynku mieszkańców Poznania wystąpiły wspólnie rady osiedli m.in. z Podolan i Strzeszynka.

Dzięki temu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa w ciągu ulicy Strzeszyńskiej na odcinku od ulicy Iwonickiej do ulicy Biskupińskiej i w ciągu ulicy Biskupińskiej na odcinku od ulicy Strzeszyńskiej do ulicy Jastrowskiej.

Projekt przewiduje budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i chodników o łącznej długości 2850 metrów: 1700 metrów na ulicy Strzeszyńskiej i 1150 na ulicy Biskupińskiej.

Zostaną również wykonane: azyl dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Strzeszyńskiej i Morszyńskiej, przejazdy dla rowerzystów w rejonie przystanków autobusowych. Wybudowane zostanie oświetlenie uliczne na ulicy Biskupińskiej na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Jastrowskiej.

Warto dodać, że dzięki budowie ciągów rowerowych i pieszo-rowerowych w ulicach Strzeszyńskiej i Biskupińskiej znacznie poprawi się bezpieczeństwo ruchu rowerowego w relacji centrum – Strzeszyn.

Przypomnijmy również, że do tej pory ZDM wyznaczył wydzielone z jezdni pasy rowerowe wzdłuż ulicy Strzeszyńskiej na odcinku między ulicami Lutycką a Omańkowskiej, a w ubiegłym roku drogę rowerową wraz z chodnikiem na kolejnym odcinku, tym razem między ulicami Omańkowskiej i Iwonicką. Elementem tego systemu jest bardzo malownicza, usytuowana na skarpie ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Witosa na odcinku od Alei Solidarności do ulicy Juraszów.

Prace budowlane potrwają do końca marca 2014 roku. Koszt budowy wynosi ponad 3 mln zł.

X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: