*
IMIENINY ULICY ŚWIĘTY MARCON 2013 [PROGRAM] Dodane 2013-11-11 08.00 , komentarzy 1

Imieniny Ulicy św. Marcin: Będzie korowód, koncerty i rogale [program]

Z okazji Imienin Ulicy przygotowano korowód Świętego Marcina, kiermasz rogali, koncerty, warsztaty i pokaz sztucznych ogni. Na scenie pojawi się m.in. Ania Rusowicz.

Z okazji Imienin Ulicy przygotowano korowód Świętego Marcina, ...

Obchody Imienin Ulicy Święty Marcin

Autor: ReinaInfierno

Tradycyjnie już w 11 listopada zorganizowane zostaną uroczystości poświęcone św. Marcinowi w Poznaniu.

W programie znalazł się, jak w latach poprzednich, korowód, w którym pójdą szczudlarze, artyści na platformach, pojawią się też niezwykłe maszyny. Kolorowy marsz wyruszy o godz. 14 spod kościoła pw. św Marcina i zatrzyma się pod CK Zamek. Tam na scenie prezydent Poznania przekaże klucze do miasta św. Marcinowi, co będzie symbolicznym początkiem świętowania.

W czasie świętowania na całej ulicy będą przygrywać grajkowie. W bramach i podwórkach swoje akcje zorganizują Stowarzyszenie Inner Art oraz fundacja Animatornia, zaproponują mieszkańcom m.in. slam poetycki czy niezwykłe budki fotograficzne. Odkurzone zostaną dawne gry. Będzie okazja wziąć udział w kameralnych spektaklach teatralnych i posłuchać wykładu o historii ul. Św. Marcin. Dla najmłodszych przewidziano warsztaty.

Na scenie przed CK Zamek pojawią się: Dixie Company, Bartosz Piłat i Jerzy Fryderyk Wojciechowski, Roots Rockets. Na zakończenie o godz. 19:30 zagra Ania Rusowicz. Natomiast o godz. 21 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

W czasie imprezy będzie można skosztować rogali na kiermaszu. Stragany pojawią się już od godz. 10.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny. Tylko do kina obowiązują wejściówki w wysokości 1 zł.

Zobacz: Program obchodów Imienin Ulicy Św. Marcin 2013

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM Poznań

Jesteśmy poznańskim serwisem informacyjno-społecznościowym. Poznań to nasza pasja i staramy się wiedzieć o nim wszystko. Kontakt: redakcja@mmpoznan.pl

Komentarze

Adi Gość
~Adi
Ania Rusowicz 2013-11-04 12.29

Kto to jest do licha?

Dodaj swój komentarz: