*
Dodane 2013-11-25 07.00 , komentarzy 4

„Zwykły Bohater” - poznanianka z poprawczaka w gronie finalistów

Celina Chełkowska zajmująca się wychowywaniem młodzieży w poznańskim zakładzie poprawczym przy pomocy dość oryginalnych metod walczy o miano „Zwykłego Bohatera”.

Celina Chełkowska

„Zwykły Bohater” - poznanianka z poprawc...

Autor: mat. prasowe

„Zwykły Bohater” to wyjątkowa akcja prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet.pl. Dzięki niej miliony Polaków mogą zobaczyć, jak wiele wśród zwykłych ludzi jest uczciwości, bohaterstwa i spontanicznej odwagi.

Właśnie ruszyło głosowanie za pośrednictwem strony internetowej www.zwyklybohater.pl oraz wiadomości SMS – głosy można oddawać na dziewięciu finalistów. Głosowanie potrwa do 8 grudnia, a podczas uroczystej gali finałowej poznamy trzech zwycięzców, a każdy z nich zostanie nagrodzony kwotą 200 000 zł. Pozostali finaliści otrzymają nagrody dodatkowe w wysokości 10 000 zł.

W gronie finalistów jest Celina Chełkowska – wychowawca młodzieży z poznańskiego poprawczaka.

Lista finalistów:

KATEGORIA INICJATYWA

Celina Chełkowska, Poznań – jest z zawodu pedagogiem i nauczycielem w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu. Jej wychowankowie należą do tzw. trudnej młodzieży, która doświadczyła wielu ekstremalnych sytuacji życiowych i jest szczególnie narażona na wykluczenie społeczne.

Fakt ten zmotywował Celinę Chełkowską do stworzenia pierwszej w Polsce spółdzielni socjalnej dla nieletnich „HERALKES”, która pomaga młodzieży w odnalezieniu się na rynku pracy. Dzięki pomocy spółdzielni młodzi ludzie mogą nie tylko znaleźć pracę, ale też gromadzić środki finansowe na przyszłość. 75 proc. zarobionych pieniędzy trafia na ich prywatne konta – tam gromadzą środki do czasu opuszczenia zakładu, natomiast 25 proc. mogą wydać na bieżące potrzeby.

W ramach działalności spółdzielni Celina Chełkowska prowadzi dodatkowo autorski program wychowawczy „Od zera do bohatera”, który ma na celu pokazanie, że zwykli ludzie potrafią robić niezwykłe rzeczy i dzięki temu odnaleźć swoją życiową drogę.
Na Celinę Chełkowską można głosować wysyłając SMS o treści 1 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

Pozostali finaliści:

Renata Radomska, Kraków – na Renatę Radomską można głosować wysyłając SMS o treści 2 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

Katarzyna Nicewicz, Warszawa – s na Katarzynę Nicewicz można głosować wysyłając SMS o treści 3 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

KATEGORIA FAIR NA CO DZIEŃ

Joanna Dobek, Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie) - na Joannę Dobek można głosować wysyłając SMS o treści 4 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

Zuzanna Kawałko, Mystków (woj. małopolskie) – na Zuzannę Kawałko można głosować wysyłając SMS o treści 5 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

Radosław Obuchowicz, Kraków – na Radosława Obuchowicza można głosować wysyłając SMS o treści 6 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

KATEGORIA BOHATERSTWO

Krzysztof Ostrowski, Świnoujście (woj. zachodniopomorskie) – na Krzysztofa Ostrowskiego można głosować wysyłając SMS o treści 7 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

Karol Sztucki, Kędzierzyn-Koźle (woj. opolskie) – na Karola Sztuckiego można głosować wysyłając SMS o treści 8 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

Paweł Ostrowski, Zławieś Wielka (woj. kujawsko-pomorskie) – na Pawła Ostrowskiego możesz głosować wysyłając SMS o treści 9 pod nr 7122 (koszt: 1,23 zł z VAT/SMS).

Głosowanie internetowe i za pośrednictwem SMS będzie trwało do momentu rozpoczęcia Gali Finałowej, czyli 8 grudnia 2013 r. Suma głosów uzyskanych poprzez wiadomości SMS i głosów oddanych przez internautów pozwoli wyłonić zwycięzców – trzech Zwykłych Bohaterów. Każdy z nich otrzyma nagrodę w wysokości 200 000 zł oraz statuetkę „Zwykły Bohater 2013”. Pozostali finaliści otrzymają nagrodę dodatkową w wysokości 10 000 zł i statuetki.

Kliknij, aby obejrzeć sylwetki wszystkich finalistów

X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Open Bankier Open Bankier
Powodzenia życzę! 2013-11-25 09.38

Uważam,że pani Celina zdecydowanie zasłużyła na wyróżnienie -a kto wie,może i na wygraną?!

Qba Gość
~Qba
piękna kobieta 2013-11-25 10.27

Jak taka piękna kobieta radzi sobie z bydłem z poprawczaka?

JustynaK Gość
~JustynaK
bydło? 2013-11-25 12.59

Może nie traktuje ich jak bydło, przez co mają do niej szacunek?

3 grosze Bronek 3 grosze Bronek
Niezwykła bohaterka 2013-11-26 13.08

Moja krewna pracowała w takim ośrodku, ale nie dała rady. Opowiadała, że w rozmowie taki gówniarz potrafił położyć jej nogi na biurko, z tekstem : ja znam swoje prawa, i co pani mi może zrobić ? Nie jestem za karami fizycznymi, ale czasami trzeba przyłożyć, żeby dotarło. Kiedyś w podstawówce lali linijką po rękach i klęczeli w kącie na woreczkach z grochem i na ulicach było spokojniej. Widziałem filmik na You Tube, gdzie pokazywali jak chińska nauczycielka lała linijką nastolatków po rękach, wdg. spisu przewinień.

Dodaj swój komentarz: