*
Dodane 2014-02-03 17.30 , komentarzy 11

Mała Nikola jest ciężko chora i marzy o kartkach urodzinowych

Nikola ma 6 lat i zmaga się z chorobą nowotworową. Dziewczynka marzy o tym, aby dostać jak najwięcej kartek z życzeniami na urodziny. Każdy z nas może pomóc spełnić to życzenie.

Nikola ma 6 lat i zmaga się z chorobą nowotworową. Dziewczynka ...

Mała Nikola jest ciężko chora i marzy o ...

Autor: archiwum domowe

Nikola Kubiak mieszka w podpoznańskim Swarzędzu. 6 lutego skończy 6 lat – chociaż to tak niewiele, już sporą część swojego krótkiego życia musiała spędzić w szpitalu. Od ponad dwóch lat dziewczynka walczy o życie po tym, jak wykryto u niej nowotwór złośliwy - Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do szpiku i kości.

Aby zwalczyć chorobę, Nikola musiała zostać poddana bardzo ciężkiemu leczeniu – przeszła wiele cykli chemoterapii i radioterapii, a także autoprzeszczep szpiku kostnego. 

Nowotwór został pokonany, ale po ośmiu miesiącach spokoju i radości z odzyskanego zdrowia, gdy wydawało się, że wszystko zaczęło się pomyślnie układać, nastąpił nawrót choroby. Nowotwór ponownie zaatakował szpik i kości. Obecnie dziewczynka jest leczona w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie znów jedynym ratunkiem dla niej jest chemioterapia.

Wszyscy trzymamy kciuki za to, aby tym razem leczenie okazało się skuteczne. Każdy z nas może jednak poprawić humor małej Nikoli, wysyłając jej kartkę na urodziny. Dziewczynka marzy bowiem o tym, aby na swoje przypadające 6 lutego 6. urodziny otrzymać jak najwięcej kartek urodzinowych.

Kupienie kartki, napisanie kilku ciepłych słów i życzeń oraz wysłanie kartki to naprawdę niewiele, a na pewno doda otuchy Nikoli, więc miejmy nadzieję, że wiele osób odpowie na ten apel.

Kartki należy wysłać na adres:

Nikola Kubiak
Osiedle Kościuszkowców 8/21
62-020 Swarzędz.



X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Viola Gość
~Viola
biedny dzieciak 2014-01-23 12.46

Jeszcze w sumie nic nie przeżył, a już takie choróbsko. Nikola, trzymaj się - będzie dobrze!

Ann Gość
~Ann
Nikola 2014-01-23 16.41

Śliczna różowa pocztówka już kupiony :)

Vader Gość
~Vader
interes? 2014-01-24 10.46

Niedawno była akcja z dziewczynką lubuskiego. Sam wysłałem kartkę. W obecnym przypadku mam mała zagwozdkę. Czy 6-latka wie w ogóle co to jest kartka urodzinowa? Wątpię. Moim zdaniem tym razem to zorganizowana akcja Poczty Polskiej- nikt obecnieprawie nie wysyła kartek, pojawił się inpost, czyli konkurencja i nasz niedawny monopolista liczy straty. Dla Oliwi z Zielonej Góry wysłano prawie milion kartek i paczek. Skromnie licząc Poczta miała dodatkowy milion zarobku. Akurat na porządne premie świąteczne. Kartki urodzinowe też nie schodzą już tak jak dawniej, a tu dodatkowa sprzedaż nagle się zrobiła. Nie hejtujcie, że nie mam współczucia, bo wiem akurat coś o chorobach dzieci z autopsji, ale wkurza mnie to że prawdopodobnie ktoś chce na takich akcjach, na chorych dzieciach zarobić niezłą kasę. Może by tak dla przykładu wysyłać wszystkie kartki i paczki firmą Inpost? Ciekawe czy wtedy w przyszłości by pojawiały się kolejne takie akcje. Śmiem wątpić. Ale tego się nie sprawdzi, bo nie jest realne by wszyscy szukali oddziału Inpost, gdy Pocztę mają na każdym kroku. Nie jest dla mnie problemem wysłać kartkę za kilka złotych, ale chodzi o sam fakt. Ps.W tym roku będę się starał o szczegółowe rozliczenie pieniędzy z fundacji mojej siostrzenicy- jestem ciekaw czy cokolwiek z tego miała, bo wiem, że wpłynęło naprawdę dużo pieniędzy z PIT jak i innych źródeł, a o turnusach rehabilitacyjnych jakoś nic nie słychać.

Sebastian Gość
~Sebastian
~Vader 2014-01-26 13.38

Zapraszam do obejrzenia http://wiadomosci.tvp.pl/13775904/charytatywne-trendy i do polubienia https://www.facebook.com/PomocDlaNikoliKubiak Pozdrawiam

Nikola Gość
~Nikola
Nikola 2014-01-26 20.03

Nie wiadomo czy to bzdura czy nie, ale od paru zlotych człowiek bardzo nie zbiednieje a możliwe, że dziewczynka naprawdę je dostanie i będzie szcześliwa :)

A Gość
~A
:/ 2014-01-27 19.44

To teraz już marzeniem każdego chorego dziecka będzie dostać kartki na urodziny, super.

. Gość
~.
. 2014-01-31 11.37

.

Agnieszka z Białegostoku Gość
~Agnieszka z Białegostoku
Smutne co piszecie 2014-01-31 11.46

Żenujące jest doszukiwanie się interesu w marzeniach tak chorego dziecka,Ci co piszą tak przykre komentarze nie mają serca..cieszcie się,że macie zdrowe dzieci nie musicie przezywać takiego dramatu.
Życzę Ci Nikolciu szybkiego powrotu do zdrówka ,jesteś cudowną,dzielną dziewczynką i spodziewaj się pocztówki od mojej córci

kika Gość
~kika
Komu żal 5 zł? 2014-01-31 14.47

Agnieszko, masz rację.. Nikt z nas, kto nie musi walczyć każdego dnia z chorobą.. nie zrozumie radości z takiej drobnej przysługi.. Obyśmy rozumieć nie musieli - ale serce mieli!

Paula Gość
~Paula
Ludzie są straszni... 2014-02-01 10.27

Ludzie jesteście naprawdę okropni. Wszędzie doszukujecie się tego,że ktoś zarabia na nieszczęściu. A nie przyszło Wam nigdy do głowy, że takie dziecko naprawdę cieszy się z kartek i prezentów jakie dostanie ? Rodzice na pewno nie mogą teraz zbyt dużo jej kupić,bo masę pieniędzy wydają na leczenie. Poza tym to naprawdę może zmotywować jej organizm do walki. Póki człowiek się nie poddaje, organizm stara się walczyć. Przestańcie się doszukiwać tu zysków i podstępów - i albo pomóżcie jeśli macie dobre serce, albo przejdzie obok i dalej bądźcie egoistami zapatrzonymi w swoje oblicze.
Kartka na pewno jutro poleci, mam nadzieję,że przypadnie do gustu małej.

Lena Gość
~Lena
To piękny gest a tak mało kosztuje ! 2014-02-03 20.09

Przesada, aż nie chce mi sie wierzyc w te bzdury które piszecie. Ludzie mała dziewczynka chce dostac duzo kartek dzieciaki mają różne marzenia. Powiem Ci Vader że Nikola choć ma 6 lat to może mieć więcej serca niż co niejeden dorosły!! Doszukujecie się dziur w całym w tak małym geście. Kartka to sa groszowe sprawy. Co wydaje ci sie ze Poczta Polska wyszukuje chore dzieciaczki i proponuje ich rodzicom zeby zrobili cos takiego ? Zastanówcie się ludzie zanim napiszecie takie głupoty !!! Powinniscie zachecac innych ludzi mowic o tym aby kartek bylo jak najwiecej i radość dziecka z kazdej chocby male karteczki to cos wspaniałego.