*
Dodane 2014-03-20 12.50 , komentarzy 0

Pyrkon 2014: Największy konwent w Polsce zagości na MTP [program, bilety]

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 zaplanowano na weekend 21-23 marca na terenie MTP.

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 zaplanowano na weekend 21-23 ...

Pyrkon 2014: Największy konwent w Polsce...

Autor: archiwum/Tomasz Kuehn

Największa w Polsce impreza dla fanów fantastyki po raz czternasty zagości w Poznaniu. W ubiegłym roku Pyrkon odwiedziło ponad 12 tysięcy osób. Konwent organizuje Klub Fantastyki „Druga Era”. Wydarzenie ma za główny cel propagowanie literatury, filmu i gier o tematyce fantastycznej oraz zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z popkulturą.

Zobacz też: Kostki zostały rzucone. Organizatorzy Pyrkonu tłumaczą się z klipu zapowiadającego imprezę [wideo]

Fantastyczne klimaty zagoszczą w siedmiu halach Międzynarodowych Targów Poznańskich w weekend 21-13 marca. Atrakcje przydzielone są do kilkunastu bloków m.in: filmowego, literackiego, gier elektronicznych czy naukowego.

Nie zabraknie koncertów, pokazów walk rycerskich i warsztatów tańca. 

Goście Pyrkonu 2014

Gośćmi tegorocznego Pyrkonu będą obcokrajowcy m.in.: Sandy Petersen, amerykański twórca gier planszowych i komputerowych, Ted Williams, autor z serii książek „Pamięć, Smutek i Cierń” oraz „Inny świat”, a także Olga Gromyko, Charles Stross i Lauren Beukes. Więcej oczywiście będzie polskich pisarzy, a wśród nich: Ewa Białołęcka, Micał Cetnarowski, Jakub Ćwiek, Anna Kańtoch, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk, Łukasz Orbitowski czy Andrzej Zimniak.

Bilety, akredytacje

Koszt wejściówki na cały Pyrkon wynosi 50 złotych. Cena akredytacji na piątek to 20 złotych, na sobotę - 30 złotych, a na niedzielę - 15 złotych. Dzieci poniżej szóstego roku życia wchodzą za darmo, a 12-latkom przysługuje 50 proc. zniżki na jednodniowe bilety. W cenie wejściówki znajduje się darmowy nocleg na terenie szkoły bądź hali na terenie MTP.

Zobacz też: Fantastyczny Korowód na Festiwal Pyrkon 2014 przejdzie przez PoznańZOBACZ PROGRAM PYRKONU 2014


Program imprezy nie jest jeszcze gotowy. Wiadomo już, że w programie znajdą się m.in. wielka wystawa LEGO, koncert zespołu Scylla czy ogólnopolski konkurs malowania figurek. Pełny program Pyrkonu poznamy prawdopodobnie pod koniec lutego.

Kliknij, abyb zobaczyć zdjęcia z Pyrkonu 2013

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM Poznań

Jesteśmy poznańskim serwisem informacyjno-społecznościowym. Poznań to nasza pasja i staramy się wiedzieć o nim wszystko. Kontakt: redakcja@mmpoznan.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: