*
7. Poznań Półmaraton już 6 kwietnia Dodane 2014-02-03 17.50 , komentarzy 0

Poznań Półmaraton 2014: Już ponad 6 tysięcy zgłoszeń!

Wygląda na to, że w tegorocznym półmaratonie pobiegnie komplet 7 tysięcy biegaczy.

Wygląda na to, że w tegorocznym półmaratonie pobiegnie komplet 7 ...

Poznań Półmaraton 2014: Już ponad 6 tysi...

Autor: archiwum/Tomasz Kuehn

Tegoroczna, siódma już edycja poznańskiego półmaratonu odbędzie się 6 kwietnia. Chociaż do tego terminu pozostały jeszcze ponad 2 miesiące, wszystko wskazuje na to, że regulaminowy limit uczestników zostanie osiągnięty jeszcze w lutym.

- Chęć udziału do półmaratonu zgłosiło już ponad 6300 zawodników, a przypominamy, że limit wynosi 7000 biegaczy, 300 rolkarzy i wózkarzy – informuje Monika Prendke z Działu Organizacji Imprez i Marketingu Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy, że bieg zostanie rozegrany na niezmienionej trasie. Tradycyjnie zawodnicy wystartują z ulicy abpa. A. Baraniaka, a finiszować będą nad Maltą. Na pokonanie dystansu 21,097 km będą mieli 3 godziny. Wszyscy, którzy zmieszczą się w regulaminowym limicie czasu, otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi nagrody finansowe.

Zapisywać się na półmaraton można poprzez stronę internetową: www.halfmarathon.poznan.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Opłata startowa wynosi 70 zł.

Organizatorzy apelują także do wszystkich planujących udział w biegu, aby przed startem zadbali o swoje zdrowie i zrobili odpowiednie badania.

- Dla wszystkich uczestników biegu, mamy dobrą informację. Wspólnie z Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia I-KAR postanowiliśmy kontynuować naszą ubiegłoroczną akcję i również w tym roku zapraszamy do skorzystania z darmowego badania EKG oraz konsultacji kardiologicznej – mówi Łukasz Miadziołko dyrektor półmaratonu.

– Nasza ubiegłoroczna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem biegaczy, w ciągu 7 dni przebadano 547 maratończyków, 37 z nich zasugerowano dodatkowe badania, sześciu osobom został odradzony start w maratonie.

Każdy chętny może zapisać się na badanie, dzwoniąc pod numerami telefonów: 61 895 12 28, 61 855 19 17 lub pisząc na e-mail: rejestracja@i-kar.pl. Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Uwaga: Oferta skierowana jest do uczestników 7.Poznań Półmaraton mających nadany numer startowy.

X

Miejsce
w rankingu
Zenon Kubiak

wydawca on-line w portalu MM Moje Miasto Poznań - www.mmpoznan.pl, specjalność - sport i nie tylko.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: