Wygraj zaproszenie na Noc Reżyserskich Wersji „Władcy Pierścieni”

  • 2012-08-12, Aktualizacja: 2012-08-12 10:00
Wygraj zaproszenie na Noc Reżyserskich Wersji „Władcy Pierścieni”

To niepowtarzalna okazja, żeby po raz pierwszy w Polsce zobaczyć ... (© mat. prom.)

To niepowtarzalna okazja, żeby po raz pierwszy w Polsce zobaczyć trylogię J.R.R. Tolkiena w wersjach reżyserskich oraz w nowej, cyfrowej jakości obrazu i dźwięku.

Wszystkie trzy części „Władcy Pierścieni” to przełomowe produkcje w historii kina, które 31 sierpnia na prawie 12 godzin przeniosą Widzów Multikina do świata Śródziemia.


ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji
„Władcy Pierścieni”

piątek, 31 sierpnia, godz. 22.00
Multikino 51, Multikino Malta, Multikino Stary Browar

Każda z reżyserskich części trylogii poszerzona została o kilkadziesiąt minut scen dodatkowych. Będzie można zobaczyć między innymi: całkowicie inne rozpoczęcie Drużyny Pierścienia; dłuższe wątki dotyczące postaci drugoplanowych: Boromira, Faramira i Galadrieli; dziesiątki akcentów humorystycznych; scenę, która tłumaczy cudowne odratowanie Aragorna, a także liczne sceny liryczne.

Ponieważ każda z reżyserskich części trylogii poszerzona została o kilkadziesiąt minut, ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji „Władcy Pierścieni” rozpocznie się o godzinie 22:00 w dniu 31 sierpnia oraz potrwa do godziny 10 następnego dnia, dając łącznie 12 godzin filmowych wrażeń wprost ze świata Śródziemia.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

- wersja reżyserska

Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Nowa Zelandia / USA 2001

reżyseria: Peter Jackson

w rolach głównych: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
czas projekcji: 208 min

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 30 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: inne rozpoczęcie, dłuższe ujęcie śmierci Isildura oraz opowieść Gandalfa o Gollumie.

Nieśmiały, młody hobbit o imieniu Frodo odziedzicza Jedyny Pierścień – narzędzie władzy absolutnej, stworzony przez mrocznego władcę krainy Mordoru – Saurona. Frodo wraz z towarzyszami musi zabrać pierścień do jedynego miejsca, gdzie może zostać zniszczony. Drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale również waśniami wewnątrz drużyny oraz niszczącym wpływem samego pierścienia...

Najdrobniejsze szczegóły Śródziemia są imponujące, przykuwają uwagę swoją tajemniczością i wykonaniem. Drużyna Pierścienia to niesamowicie emocjonalne doświadczenie, które żadnego widza nie pozostawi obojętnym.

Władca Pierścieni: Dwie Wieże

- wersja reżyserska


Lord of the Rings: The Two Towers
Nowa Zelandia / USA 2002

reżyseria: Peter Jackson
w rolach głównych: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
czas projekcji: 224 min

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 45 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: retrospekcję dotycząca Faramira, historię odbicia Osgiliath przez Boromira i Faramira.

Niepisana reguła filmowych trylogii, mówi, że druga część musi stawiać przed bohaterami najtrudniejsze wyzwania, żeby po ich przezwyciężeniu mogli śmiało zmierzyć się z przeciwnikami. Dwie Wieże spełniają ten schemat w sposób widowiskowy i niezwykle emocjonujący.

Po zdradzie Boromira drużyna zostaje rozbita, Frodo i Sam zmierzają ku Mordorowi, a ich śladem podąża Gollum. Reszta drużyny odwiedza krainy Rohanu i Gondoru. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nieuchronność wielkiej wojny z siłami zła...

Dwie Wieże to piękny, zapierający dech w piersiach film, pełen mistrzowskich efektów specjalnych. To wielkie widowisko, kryjące w sobie wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

Władca Pierścieni: Powrót Króla

wersja reżyserska


Lord of the Rings: The Return of the King, Nowa Zelandia
USA 2003

reżyseria: Peter Jackson
w rolach głównych: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
czas projekcji: 201 min

Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 48 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in: tragiczny koniec Sarumana w ruinach Isengardu, spotkanie z Głosem Saurona, wątek opisujący miłość Faramira i Eowiny.

Doskonałe efekty specjalne, świetna fabuła, spektakularne sceny batalistyczne. Powrót króla to idealne zamknięcie trylogii.

Nadchodzi czas konfrontacji sił Władcy Ciemności Saurona ze zjednoczonymi siłami Ludów Śródziemia. Czy Rohan i Gondor będą w stanie przeciwstawić się niezliczonym zastępom Nieprzyjaciela? Czy Frodo uda się wykonać powierzoną mu misję, a mianowicie zniszczyć Jedyny Pierścień?

Wszystko, czego widzom mogło brakować w zwykłej wersji Powrotu Króla, zostało zawarte w wersji rozszerzonej.

Bilety na ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji „Władcy Pierścieni” dostępne są już w kasach biletowych i kosztują: 25 zł - cena ulgowa: dla osób, wylosowanych wśród tych, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl. Osoby takie otrzymują specjalnego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w zniżkowe cenie 17 zł każdy; 30 zł - cena zniżkowa z legitymacją ISIC, ITIC; 31 zł: cena zniżkowa - z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych; 32 zł - cena ulgowa z ważną legitymacją uczniowską lub studencką;  35 zł: cena normalna.

Ograniczenie wiekowe: 15 lat, osoby poniżej 18 lat za zgodą rodziców

Filmy zostaną zaprezentowane według chronologicznej kolejności, czyli: „Drużyna Pierścienia”, „Dwie Wieże”, „Powrót Króla”.

Mamy dla Was trzy dwuosobowe zaproszenia na ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji „Władcy Pierścieni” – po jednym do każdego z poznańskich Multikin. Aby zdobyć jedno z nich w komentarzach pod tym tekstem napiszcie, dlaczego lubicie trylogię Tolkiena. Na dodanie swoich komentarzy macie czas do godz. 12.00 w środę, 29 sierpnia. Później nasze redakcyjne jury wybierze trzy najciekawsze uzasadnienia, a ich autorów nagrodzi dwuosobowymi zaproszeniami na ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji „Władcy Pierścieni”.

W tytule komentarza napiszcie, do którego z Multikin chcielibyście otrzymać zaproszenia.

Uwaga! Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników serwisu MM Moje Miasto Poznań. Nie masz jeszcze stałego loginu? Dołącz do nas!

Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na otrzymanie od redakcji MM Moje Miasto Poznań wiadomości drogą elektroniczną. E-mail jest jedyną drogą komunikacji redakcji serwisu z laureatami konkursu.
Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

rozwiązanie konkursu. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że do kina pójdą: goooral_83 (Multikino 51), lenx (Stary Browar), matlorn (Malta). O sposobie odbioru zaproszeń dowiecie się z e-maili.

Malta. Dlaczego lubię trylogię Tolkiena ?

Jako fan chciałbym na wstępie zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak trylogia Tolkiena. Władcy Pierścieni jest 6 części, a nie 3. Podział na trylogię to wymysł reżysera P. Jacksona , które potem podłapały wydawnictwa.

Władcę Pierścieni cenię przede wszystkim za ogromny rozmach i bogaty świat. Stworzenie Śródziemia było na pewno trudnym zadaniem. Swoją pracę maturalną pisałem wpływu mitologii celtyckiej oraz germańskiej na twórczość Tolkiena. Dzięki temu poznałem wiele ciekawych wątków, którymi wzorował się pisarz. Czy ktoś z komentujących czy redakcji wie, że opisywany pierścień pochodzi z mitologii babilońskiej ?

Jednym z najważniejszych cytatów zawartych w książce, który potem także był ukazany w adaptacji filmowej była kwestia Gandalfa mówiącego , że "Zawsze jest nadzieja". Muszę przyznać, że w swoim życiu - nawet w beznadziejnych sytuacjach przypominam sobie słowa Białego Czarodzieja - dzięki czemu nie raz wychodziłem z beznadziejnych sytuacji obronną ręką.

Twórczość Tolkiena ma dla mnie także dość osobisty charakter na podstawie pewnej implikacji. Na podstawie filmów Władca Pierścieni powstała znakomita gra Bitwa o Środziemie. Dzięki niej rozpocząłem swoją przygodę z grami komputerowymi w trybie multiplayer - z graczami z całego świata. Nigdy nie zapomnę wielogodzinnych, epickich bitew. Jednak w sieci poznałem wielu graczy z naszego kraju. Po zakończeniu przygody ze Śródziemiem przenieśliśmy się na piłkarskie boiska - oczywiście te wirtualne - czyli FIFĘ. Dwa lata później zostałem Mistrzem Polski i byłem na Mistrzostwach Świata w Barcelonie ( kto nie wierzy może sprawdzić Marcin Raptis FIWC :) ). Także na podstawie tej złożonej konsekwencji pewnych zdarzeń twórczość Tolkiena nabiera dla mnie ważny, osobisty wymiar.

Bardzo mi zależy żeby dostać upragnione bilety ponieważ nigdy nie widziałem jeszcze.... rozszerzonej wersji Władcy Pierścieni. Na kosztowny zakup edycji na Bluray jakoś nie mam pieniędzy, a piracić tak wielkiego dzieła po prostu nie zamierzam. Twórczość Tolkiena jest ze mną przez ponad połowę mojego życia. Czy będzie ze mną także w nocy z 31 sierpnia na 1 września? Mam nadzieje, że tak !

Multikino Stary Browar. Dlaczego lubię dzieło Tolkiena?
Dobre pytanie.
Ta książka zmieniła moje życie, jakkolwiek może dziwacznie to brzmi.

"Władca Pierścieni" był moim pierwszym kontaktem z fantastyką. I to, nie ukrywam, kontaktem dość przypadkowym. Od nich jednak wszystko się zaczęło. Dzielni hobbici, pełni gracji elfowie, potężni czarodzieje, a także intrygujący przecież słudzy Ciemności, tajemniczy wojownik czy wiecznie rywalizujący krasolud z elfem wnoszący do akcji niezbędną dawkę ciętego humoru, zachęcili mnie do poznawania także innych światów fantasy. Potem były filmy, gry, fora, larpy, konwenty, spotkania... Cała masa fantastycznych (w każdym sensie;) ludzi, których dzięki temu poznałam.
(I, gdyby udało mi się wygrać, jedną z tych osób zabrałabym do kina:)

"Władca Pierścieni" zawsze będzie dla mnie dziełem niezwykłym, zarówno powieść, pod każdym względem mistrzowska, jak i jej ekranizacja - pełna rozmachu, urzekająca dbałością o szczegóły... A wersje reżyserskie, znając Petera Jacksona, muszą stanowić tym bardziej niezwykłą ucztę dla oka, ucha i wyobraźni.

Pokaż wszystkie (21)

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w Polityce Prywatności.

Zamknij